Czy laserowe usuwanie zmian skórnych jest bezpieczne?

Zamykanie naczyń krwionośnych metodą elektrokoagulacji - co to jest?

Poddając się zabiegowi laserowemu, należy znać ryzyko i korzyści. Możliwe jest powstanie trwałych blizn lub skorupy skóry w leczonym obszarze. Należy dbać o ten obszar po zabiegu, aby zapobiec tym problemom. U niektórych osób może również wystąpić jaśniejsza lub ciemniejsza pigmentacja skóry, chociaż zmiany te są zazwyczaj tymczasowe i zanikają z czasem.

Przedstawiamy artykuł, który jest owocem wspólnych działań z beautybalance.pl

Usuwanie zmian skórnych laserem CO2 Lasery

CO2 są stosowane do usuwania zmian skórnych za pomocą wiązki wysokoenergetycznej. Działanie lasera polega na odparowywaniu niedoskonałości skóry warstwa po warstwie. Ten rodzaj lasera jest bezpieczny i skuteczny, ale jest ograniczony w niektórych zastosowaniach. Na przykład, nie może być stosowany na szyi i linii żuchwy ze względu na trudności w gojeniu się skóry na tych obszarach. Zabiegi z użyciem lasera CO2 są zwykle wykonywane w warunkach ambulatoryjnych, w dożylnej sedacji lub we śnie. Po zabiegu pacjent jest wypisywany do domu.

Zabieg z użyciem lasera CO2 jest bezpieczną metodą leczenia blizn po oparzeniach, przeszczepach skóry i miejscach dawczych. Charakteryzuje się wysokim wskaźnikiem zadowolenia pacjentów i niewielką liczbą zgłoszonych działań niepożądanych. Poprawia wygląd blizn pooparzeniowych i może być skuteczne w zmniejszaniu bólu neuropatycznego i świądu. Istnieją jednak pewne poważne wady.

Usuwanie blaszek łuszczycowych laserem ekscymerowym

W niedawno przeprowadzonym badaniu oceniano bezpieczeństwo i skuteczność usuwania blaszek łuszczycowych laserem ekscymerowym. Uczestniczyło w nim 13 pacjentów z łuszczycą plackowatą, którzy otrzymali zmienną liczbę impulsów lasera ekscymerowego o stałej fluencji (od sub-erythemogennej do supra-erythemogennej). Pacjenci, u których zastosowano pojedynczy zabieg o wysokiej fluencji, pozostawali w remisji przez ponad 6 miesięcy, natomiast u pacjentów otrzymujących wielokrotne zabiegi o niższej fluencji występowały nawroty choroby.

Leczenie łuszczycy plackowatej laserem ekscymerowym jest bezpieczne i skuteczne. Leczenie to jest doskonałą alternatywą dla terapii systemowych, które starają się wpływać na układ odpornościowy i ścieżki zaangażowane w chorobę. Laser excimerowy oddziałuje na wszystkie ścieżki na poziomie skórnym i ma minimalne ogólnoustrojowe efekty uboczne. Choć trzeba przeprowadzić więcej badań, aby w pełni zrozumieć jego rolę w nowoczesnym arsenale dermatologicznym, wyniki są zachęcające.

Usuwanie keloidów laserem ekscymerowym

Leczenie keloidów laserem ekscymerowym jest ogólnie uważane za bezpieczne. W wieloośrodkowym badaniu przeprowadzonym przez Feldmana i wsp. (2002) odnotowano korzystne wyniki u pacjentów leczonych laserem. Skóra pacjentów zareagowała na leczenie ze średnią poprawą stanu w ciągu sześciu miesięcy. Jednak u jednego pacjenta nastąpił nawrót choroby w ciągu roku od leczenia laserem.

Pacjenci z GA mogą być kandydatami do tego zabiegu laserowego, jeśli inne zabiegi nie przynoszą zadowalających rezultatów. Zazwyczaj czas trwania leczenia wynosi od czterech do sześciu miesięcy. W badaniach klinicznych do leczenia wybierano pacjentów z mniej niż 10% powierzchni dotkniętej chorobą.

Usuwanie blizn przerostowych laserem Aerolase

Zabiegi chirurgiczne są skutecznym sposobem na zmniejszenie wyglądu blizn przerostowych. Chirurg usunie nadmiar skóry i w razie potrzeby dokona repozycji nacięcia. Zabieg może być wykonany w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym. Niektórzy chirurdzy przepisują również zastrzyki sterydowe w trakcie i po zabiegu.

Laser Era firmy Aerolase wykorzystuje delikatny laser do zminimalizowania wyglądu podniesionych blizn. Promuje on również produkcję kolagenu w skórze właściwej i poprawia teksturę powierzchni. Zabiegi z użyciem lasera Neo są stosowane w celu usunięcia pigmentu i przebarwień. Zabieg ten jest bezpieczny dla osób o każdym odcieniu skóry, również ciemnym.

Zabieg Lightpod Neo jest doskonałą opcją dla pacjentów z ciężkim lub torbielowatym trądzikiem. Zmniejsza on zaczerwienienia i pigmentację oraz poprawia ogólny wygląd skóry. Zabieg może trwać zaledwie 15 minut.

Infinite microneedling with radiofrequency

Infinite microneedling with RF to minimalnie inwazyjna, oparta na energii terapia odmładzania skóry, która jest zatwierdzona przez FDA do leczenia zmian skórnych. Wykorzystuje pokryte złotem, izolowane mikroigły do nakłuwania skóry i dostarczania energii cieplnej głęboko do skóry właściwej, warstwy skóry odpowiedzialnej za budowę kolagenu. Ta energia cieplna skłania organizm do naturalnej przebudowy struktur kolagenowych i regeneracji świeżej tkanki. Ponadto, frakcjonowane podejście do zabiegu oddziałuje tylko na dotknięty obszar, umożliwiając szybszy proces gojenia.

Microneedling z radiofrekwencją jest cennym dodatkiem do każdej praktyki dermatologa. Jest to mało inwazyjny sposób leczenia różnych defektów skóry i oznak starzenia, który może być wykonywany na wszystkich typach skóry z minimalnym czasem przestoju i minimalnym ryzykiem. Zabieg może być stosowany w leczeniu zmarszczek mimicznych, rozstępów i linii ust. Jest bezpieczny i może być stosowany praktycznie na wszystkich typach skóry, w tym u osób o ciemniejszej karnacji.

Podobne tematy