Czy mezoterapia mikroigłowa jest niebezpieczna?
Istnieje wiele pytań dotyczących Mezoterapii Mikroigłowej i Skin needling. Jeśli rozważasz ten zabieg kosmetyczny, czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o tym zabiegu, co może on dla Ciebie zrobić i jakich efektów ubocznych powinieneś się spodziewać. Micro-needling to świetny sposób na poprawę zdrowia komórek skóry, co może pomóc w pozbyciu się drobnych linii i zmarszczek. Zabieg ten zwiększa również produkcję kolagenu i elastyny, co wygładzi zmarszczki mimiczne i sprawi, że Twoja skóra będzie pełna blasku.
Skin needling
Jeśli zastanawiasz się, czy skin needling jest niebezpieczny podczas mezoterapii mikroigłowej, nie powinnaś. Zabieg jest bezpieczny i może trwać od kilku minut do godziny. Podczas zabiegu skóra jest znieczulana kremem odrętwiającym lub środkiem znieczulającym miejscowo. Po zabiegu igły są usuwane.
Technika ta znana jest również jako skin needling, która jest rosnącym trendem w medycynie estetycznej. Zabieg ten opiera się na zasadzie gojenia i regeneracji ran. Powszechnie wykonuje się go za pomocą dermal rollera – informacja ta jest rezultatem pracy specjalistów strony modernbeauty.com.pl. Ponieważ microneedling nie jest tym samym co mezoterapia, istnieje pewne zamieszanie co do tego, z usług którego z praktyków należy skorzystać. Prawda jest taka, że istnieje wiele różnic między microneedlingiem a mezoterapią.
Microneedling
Jeśli zastanawiasz się, czy mezoterapia mikroigłowa jest bezpieczna i skuteczna, istnieje kilka powodów, dla których powinnaś jej unikać. Wiadomo, że micro-needling stymuluje produkcję kolagenu. Zabieg micro-needling powoduje niewielki uraz skóry, a w odpowiedzi organizm wytwarza nową, bogatą w kolagen tkankę. Ta nowa tkanka może wypełnić zmarszczki i sprawić, że skóra stanie się gładsza i jędrniejsza. Proces ten nie jest jednak odpowiedni dla wszystkich. Jeśli jesteś w ciąży lub karmisz piersią, lub masz jakiekolwiek aktywne choroby skóry, powinnaś unikać micro-needlingu. Co więcej, może on wywołać epidemię zimna. Aby temu zapobiec, przed mikronakłuwaniem należy przyjąć lek przeciwwirusowy.
Przed mezoterapią lekarz przeprowadzi badanie fizykalne, aby określić historię choroby i stan skóry. Po podjęciu decyzji o rodzaju mezoterapii, jaki potrzebujesz, na skórę zostanie nałożony środek miejscowo znieczulający. Mezoterapia mikroigłowa jest zabiegiem bezbolesnym, w którym wykorzystuje się jednorazowe igły oraz roztwór, który jest uznawany za odpowiedni dla każdego pacjenta. Lekarz użyje kątowej igły do wstrzyknięcia roztworu leczniczego do środkowej warstwy skóry.
Zimne owrzodzenia
Jeśli cierpisz z powodu nawracających zimnych owrzodzeń, rozwiązaniem może być mezoterapia mikroigłowa. Zabieg ten wykorzystuje serię maleńkich igieł do usunięcia wirusa, pozwalając skórze na wyleczenie. Chociaż micro-needling nie jest dla każdego, może być bezpiecznym i skutecznym sposobem leczenia tych nawracających ognisk. Ma on jednak kilka minusów. Podczas zabiegu może wystąpić punktowe krwawienie lub zaczerwienienie. Proces może również prowadzić do drobnych zadrapań.
Osoby o wrażliwej skórze lub z aktywnymi chorobami skóry nie powinny poddawać się zabiegowi micro-needling. Pacjenci z chorobami autoimmunologicznymi lub ci, którzy niedawno przyjmowali izotretynoinę lub leki rozrzedzające krew powinni skonsultować się z dermatologiem. Dodatkowo, mikronakłuwanie nie jest bezpieczne dla kobiet w ciąży oraz tych, które karmią piersią. Niektóre skutki uboczne mikroiglowania obejmują pęcherze i infekcje. Najlepiej udać się do specjalisty, jeśli jesteś w ciąży, masz chorobę skóry lub masz w rodzinie historię zimnych wrzodów.
Uszkodzenie skóry
Mezoterapia mikroigłowa jest minimalnie inwazyjną procedurą, która wykorzystuje maleńkie igły do tworzenia kontrolowanych urazów górnej warstwy skóry. Ten wywołany uraz wyzwala naturalną odpowiedź skóry, która prowadzi do zwiększonej produkcji kolagenu. Jest to świetna opcja dla osób, które chcą poprawić wygląd swojej skóry bez poddawania się inwazyjnym zabiegom, takim jak peelingi chemiczne.
Mikroigły są na tyle małe, że większość osób nawet ich nie zauważy. Sam zabieg trwa około 30 minut. Przed rozpoczęciem lekarz może nałożyć na skórę serum uspokajające. Cała procedura trwa zazwyczaj od jednej do czterech godzin. Po zabiegu skóra może być zaczerwieniona, ale jest to przejściowe i ustępuje w ciągu kilku dni lub tygodni. Zaczerwienienie może również powodować łuszczenie się skóry, a nawet powstawanie siniaków.
Podobne tematy