Ile igieł stosuje się w mezoterapii mikroigłowej?

Ile igieł stosuje się w mezoterapii mikroigłowej?

Zabieg mezoterapii mikroigłowej polega na użyciu małych igieł, które nakłuwają skórę pod powierzchnią. Ukłucia te są tak małe, że po zabiegu są ledwo zauważalne. Lekarz przesuwa narzędzie po skórze równomiernie, co zapewnia najlepsze rezultaty. Lekarz może również zastosować środek uspokajający, aby zmniejszyć ból. Proces ten trwa zazwyczaj około 30 minut.

Procedura

Lekarz omówi z Tobą korzyści i ryzyko związane z procedurą mezoterapii mikroigłowej. Jak w przypadku każdej procedury medycznej, ważne jest, aby przestrzegać wszystkich wytycznych podanych przez lekarza, w tym stosowanie miejscowego kremu znieczulającego. Zabieg ten jest często dobrym rozwiązaniem dla kobiet o ciemniejszej skórze, ponieważ nie obejmuje laserów ani peelingów, które mogą powodować pigmentację.

Procedura może powodować zaczerwienienie lub łagodną wrażliwość na dotyk. Jednak ustępuje to szybko po zabiegu. Rezultat jest często widoczny już po dwóch tygodniach, choć pełne rezultaty pojawią się dopiero po kilku miesiącach. Liczba zabiegów zależy od pożądanych rezultatów i leczonego obszaru. W przypadku podstawowych problemów skórnych wymagane są trzy do sześciu zabiegów, natomiast głębokie zmarszczki i poważne uszkodzenia słoneczne mogą wymagać wielu zabiegów.

Efekty uboczne

Mezoterapia mikroigłowa to zabieg, podczas którego w skórze tworzone są maleńkie nakłucia igłowe. Nakłucia te tymczasowo otwierają pory. Organizm odbiera to jako uszkodzenie i uwalnia czynniki wzrostu, które pobudzają produkcję kolagenu i elastyny. Proces gojenia rozpoczyna się, gdy skóra reaguje na uraz. Korzyści wynikające z zastosowania micro-needling są liczne. Procedura jest bezpieczna dla większości typów skóry i wymaga tylko czterech do sześciu zabiegów, aby uzyskać znaczące rezultaty.

Zabieg jest procedurą stosunkowo bezbolesną. Przed zabiegiem nakładany jest krem miejscowo znieczulający, aby znieczulić dany obszar. Zabieg ma zazwyczaj minimalne skutki uboczne z wyjątkiem lekkiego zaczerwienienia i obrzęku przez kilka dni. Micro-needling wymaga krótszego czasu rekonwalescencji niż lasery i peelingi chemiczne, które mogą odnowić skórę i poprawić jej strukturę. Wiąże się jednak z ryzykiem i osoby z fobią igłową powinny unikać mezoterapii mikroigłowej.

Rozmiar igieł

Liczba igieł w zabiegu mezoterapii mikroigłowej zależy od wielkości obszaru, który wymaga leczenia. Na przykład igła CIT-8 ma średnicę 0,5 mm, która jest idealna do leczenia trądziku. Igły MF-8 mają średnicę 1,5 mm i tworzą głębsze mikrokanały w celu rozbicia wiązek kolagenowych blizn. MS-4 to mniejszy dermaroller z czterema 1,5-mm układami igieł i jest stosowany do obszarów wymagających większej precyzji, takich jak blizny potrądzikowe na twarzy.

Z reguły mikroigłowanie dłuższymi igłami może być bolesne i może powodować krwawienie po ukłuciu. Może również zwiększyć ryzyko infekcji, dlatego nigdy nie należy próbować wykonywać zabiegu micro-needling w domu przy użyciu długiej igły. Jeśli chcesz poddać się zabiegowi micro-needling, powinnaś skorzystać z profesjonalnej pomocy. Najlepiej wybrać dermaroller z tytanowymi igłami, które mają długość 0,5 mm.

Liczba igieł

Liczba igieł stosowanych w zabiegu micro-needling zależy od wskazania. Ogólnie rzecz biorąc, im więcej igieł wykorzystuje się w zabiegu micro-needling, tym lepszy będzie wynik. Im lepsze igły, tym mniej bolesnych efektów ubocznych można się spodziewać. Dobra mikroigła ma wysoki stosunek końcówki do średnicy (13:1).

W mikroigłowaniu urządzenie przesuwa się po skórze i nakłuwa górne warstwy skóry, aby dostarczyć serię maleńkich ran z użyciem igieł. Mikroigły umieszczone w skórze stymulują procesy naprawcze organizmu, w wyniku których powstają nowe włókna kolagenu i elastyny. Proces ten jest bezpieczny i powoduje minimalny dyskomfort. Mimo, że w micro-needlingu wykorzystuje się setki maleńkich igieł, proces jest nieinwazyjny, a czas przestoju minimalny.

Terapia indukcji kolagenu wykorzystuje tysiące maleńkich igiełek do dostarczania skórze ukierunkowanych zabiegów. Rezultaty zaczynają się niemal natychmiast po zabiegu. Jeden zabieg może przynieść rezultaty nawet do jednego roku. Kolejne zabiegi mogą być potrzebne, jeśli pożądane jest zastosowanie dodatkowych serum. Lekarz zdecyduje o liczbie igieł używanych w mezoterapii mikroigłowej oraz o głębokości i liczbie przejść wymaganych do uzyskania pożądanych rezultatów.

Podobne tematy