Krioterapia estetyczna

Krioterapia estetyczna

Krioterapia estetyczna jest zabiegiem stosunkowo bezpiecznym. Po zabiegu może wystąpić niewielki obrzęk i łzawienie, które ustępuje w ciągu dnia lub dwóch. W rzadkich przypadkach może powstać mały pęcherz. Można je nakłuć sterylną igłą. Po krioterapii leczona skóra może wydawać się bledsza lub ciemniejsza od otaczającej ją skóry. Przed poddaniem się temu zabiegowi najlepiej skonsultować się z lekarzem lub dermatologiem, aby omówić swoje obawy.

Z przyjemnością dzielimy się materiałem, który powstał dzięki współpracy z akademickamed.pl

Zimmer Cryo

Zimmer Krioterapia estetyczna to świetna opcja z wielu powodów. To nieinwazyjne znieczulenie chłodzące jest bardzo wygodne dla pacjentów i jest skuteczne dla wielu różnych obszarów. Jest on dostępny w różnych rozmiarach i zastosowaniach. Urządzenie to ma również konstrukcję bez użycia rąk, co zmniejsza dyskomfort pacjenta.

Cryo 6 jest najnowszym urządzeniem w tej linii i stanowi bardzo wygodny sposób znieczulania skóry. Jest ono wykorzystywane do kilku różnych zabiegów na skórze i może być stosowane przed lub po IPL lub innych nieinwazyjnych zabiegach laserowych. Posiada dziewięć różnych ustawień przepływu powietrza, co daje lekarzowi elastyczność przy podejmowaniu decyzji o tym, jak głębokie powinno być chłodzenie.

Urządzenie Cryo 6 Chiller jest wyposażone w łatwą w użyciu szklaną klawiaturę sensoryczną Touch, zapewniającą większy komfort pracy bez użycia rąk. Łatwe do zrozumienia instrukcje obsługi urządzenia pomagają zminimalizować ból i obrażenia pacjenta. Urządzenie jest wyposażone w płaski szklany ekran zapewniający wyraźny podgląd oraz platformę z dużą ilością miejsca dla lekarza i pacjenta. Posiada również wygodny system IPL i akcesoria.

Cryo 6 posiada imponującą szybkość chłodzenia, która powoduje odrętwienie skóry pacjenta w ciągu kilku minut. Technologia ta całkowicie zrewolucjonizowała procedury usuwania tatuaży. Regulowane ustawienia urządzenia Cryo 6 pozwalają lekarzom kontrolować poziom chłodzenia, a pacjenci chwalą je za łatwość obsługi i wygodę. Jest to doskonałe uzupełnienie każdej estetycznej praktyki laserowej.

Kriochirurgia

Kriochirurgia to zabieg polegający na zamrażaniu tkanek w bardzo niskiej temperaturze. Zabieg jest na ogół bezpieczny i bezbolesny. Mogą wystąpić niewielkie efekty uboczne, takie jak lekki stan zapalny i łzawienie. Jednak te efekty uboczne powinny ustąpić w ciągu kilku dni. Skóra poddana zabiegowi może również stać się ciemniejsza lub bledsza od otaczającej ją skóry. Zabieg może być przeciwwskazany u pacjentów z niektórymi stanami chorobowymi, takimi jak hipokalcemia lub pokrzywka z zimna. Słabe krążenie to kolejny możliwy efekt uboczny kriochirurgii.

Kriochirurgia może pomóc w leczeniu zarówno łagodnych, jak i złośliwych zmian skórnych. Ma kilka wskazań, w tym rogowacenie aktyniczne i brodawki wirusowe. Może być również stosowana jako leczenie drugiego rzutu u osób, które nie są kandydatami do zabiegu chirurgicznego. Może być nawet stosowana w leczeniu paliatywnym.

Kriochirurgia jest ogólnie odpowiednia dla zmian skórnych o dobrze zdefiniowanych marginesach. W razie potrzeby zabieg można powtórzyć. Większość pacjentów doświadcza jedynie minimalnych blizn i zmian pigmentacji po zabiegu kriochirurgii. U niektórych pacjentów przez pierwsze dwa lub trzy dni po zabiegu kriochirurgii może wystąpić lekkie łuszczenie się skóry.

W zależności od obszaru ciała, który wymaga leczenia, proces powrotu do zdrowia może być dość szybki. Krioterapia przezskórna jest zazwyczaj bezbolesna i trwa krócej niż jeden dzień, podczas gdy otwarta kriochirurgia wymaga bardziej rozległego nacięcia chirurgicznego. Pacjenci z głębokimi guzami mogą wymagać nocnego pobytu w szpitalu.

Domowa krioterapia

Możesz użyć domowej krioterapii do leczenia opuchlizny twarzy, brązowych plam i nie tylko. Krioterapia może również zmniejszyć ból związany z zapaleniem stawów i migrenami. Może nawet pomóc w redukcji komórek rakowych. Może również zmniejszyć ryzyko demencji i choroby Alzheimera. Chociaż leczenie jest ogólnie bezpieczne, istnieją pewne zagrożenia, takie jak oparzenia lodem lub odmrożenia.

Oprócz korzyści kosmetycznych, krioterapia jest również stosowana przez lekarzy w przypadku różnych problemów skórnych. Chociaż domowa krioterapia nie osiąga takich samych poziomów jak komory do krioterapii całego ciała, jej efekty są podobne. Krioterapia działa poprzez wywołanie niskiej temperatury w organizmie, co powoduje przekierowanie przepływu krwi z kończyn do ważnych organów. Wywołuje również pozytywne reakcje fizjologiczne, w tym zwiększoną produkcję endorfin.

Urządzenie do krioterapii to duża komora zawierająca ciekły azot. Gaz ten szybko wytwarza super niską temperaturę. Jego temperatura może wynosić nawet -150 stopni Fahrenheita. Zabieg wykonywany jest zazwyczaj przez trzy minuty. Zimne, suche powietrze przepływa po powierzchni skóry, wyzwalając uwalnianie endorfin i substancji przeciwzapalnych. Zimno zwęża również naczynia krwionośne, przesyłając je do rdzenia i kończyn.

Terapia zimną wodą znana jako krioterapia jest stosowana od wieków w leczeniu stanów zapalnych i urazów. Jest ona stosowana przez sportowców w celu ułatwienia regeneracji mięśni. Może również pomóc złagodzić migreny.

Terapia światłem LED

Terapia światłem LED to skuteczny sposób na wzmocnienie komórek skóry. Światło jest absorbowane przez komórki, wyzwalając ich produkcję kolagenu i elastyny. Sprzyja również wzrostowi nowych naczyń włosowatych, co przyspieszy proces gojenia. Ponadto, terapia światłem LED jest bezpiecznym, nieinwazyjnym zabiegiem, który nie wymaga znieczulenia ani innych rodzajów leków.

Terapia światłem LED i krioterapia mogą być łączone w celu uzyskania efektu synergicznego. Poprzez dostarczanie energii świetlnej do skóry, diody LED stymulują naturalną reakcję fotobiochemiczną w organizmie, która wspomaga gojenie się ran i wzrost tkanek ludzkich. Diody LED stymulują również metabolizm komórkowy, co przyspiesza proces gojenia. To z kolei pomaga zwiększyć produkcję kolagenu i przyspieszyć regenerację uszkodzonych komórek skóry.

Pacjenci zazwyczaj potrzebują kilku zabiegów, aby zobaczyć rezultaty. Zabiegi terapii światłem LED trwają od 20 do 30 minut. Zabiegi można powtarzać nawet raz na cztery do pięciu tygodni, w zależności od pożądanych rezultatów. Zabiegi terapii światłem LED mogą poprawić wygląd trądziku i zmarszczek. Jednak terapia światłem LED może nie być odpowiednia dla każdego.

Chociaż na rynku istnieje kilka komercyjnych urządzeń do terapii światłem LED, liczba kontrolowanych badań klinicznych jest wciąż ograniczona. Natomiast urządzenia LED do użytku domowego są dostępne od kilku lat. Nie zapewniają one jednak tak dużej mocy jak leczenie kliniczne, a ich panele świetlne zazwyczaj nie są wystarczająco duże, aby zapewnić wystarczające oświetlenie do skutecznego leczenia. Są również kłopotliwe i czasochłonne w użyciu.

Napinanie skóry

Zapotrzebowanie na zabiegi napinające skórę stale rośnie. Opracowywane są nowe technologie, które polegają na wprowadzaniu do skóry ładunków elektrycznych. Ładunki te zwiększają produkcję kolagenu, w wyniku czego skóra staje się bardziej napięta. Zabiegi te są nieinwazyjne i nie wymagają znieczulenia. Jedynym efektem ubocznym może być chwilowe zaczerwienienie.

Zabieg ten może również poprawić stan włosów i paznokci. Poprawia krążenie i zmniejsza zmarszczki. Jest to świetna alternatywa dla chirurgii kosmetycznej. Cryo facial może nawet poprawić skórę trądzikową i zmniejszyć drobne zmarszczki. Dodatkowo mogą poprawić tonację obwisłej szyi i linii żuchwy.

Krioterapia estetyczna to zatwierdzony przez FDA zabieg redukujący zmarszczki i napinający skórę. Zabieg wykorzystuje kriogenicznie schłodzone powietrze do obniżenia temperatury powierzchni skóry. Gwałtowne schłodzenie skóry powoduje, że naczynia krwionośne zaciskają się i pospiesznie docierają do ważnych organów. Krew ta jest bogata w tlen i składniki odżywcze, a także wypłukuje zanieczyszczenia.

Zabieg cryo facial jest stosunkowo niedrogi i nie jest pokrywany przez ubezpieczenie. Koszty mogą się wahać od 40 do 150 dolarów. Procedura jest szybka i nie wymaga przestoju lub znieczulenia. Cryo facial wykorzystuje intensywne zimno, aby zmniejszyć pory i dokręcić skórę. Temperatura skóry wraca wtedy do normy, a naczynia krwionośne rozszerzają się.

Redukcja cellulitu

Krioterapia estetyczna w celu redukcji cellulitu to zabieg wykorzystujący niskie temperatury do leczenia tkanki tłuszczowej w określonych obszarach ciała. Zabieg odbywa się poprzez zamrażanie części ciała poniżej -18 stopni Celsjusza. To zmniejsza złogi tłuszczu i poprawia krążenie krwi w docelowym obszarze. Masaż antycellulitowy i drenaż limfatyczny są również wykonywane w celu wzmocnienia efektów antycellulitowych zabiegu. Technika ta działa również na ujędrnienie skóry.

Krioterapia estetyczna to zatwierdzony przez FDA, nieinwazyjny zabieg, który może zmniejszyć widoczność cellulitu. Zabieg polega na zastosowaniu cienkiego ostrza na leczonym obszarze. Ostrze uwalnia ciasne przegrody pod skórą i jest wprowadzane przez małe nacięcie. Zabieg ma minimalne skutki uboczne i jest wykonywany przez wyszkolonego lekarza.

Krioterapia estetyczna w celu redukcji cellulitu może być skutecznym zabiegiem, ale wyniki zależą od umiejętności osoby wykonującej zabieg. Jeśli zabieg zostanie wykonany prawidłowo, rezultaty mogą się utrzymać nawet do 3 lat. Zabieg ten może powodować siniaki, ale te z czasem zanikają. Jeśli masz cellulit, może najlepiej skonsultować się z dermatologiem. Wiedza i doświadczenie lekarza pomogą Ci wybrać najlepszy zabieg.

Proces krioterapii zmniejsza wygląd cellulitu poprzez stymulację produkcji kolagenu. Pomaga również rozbić włókniste przegrody. Po tym zabiegu skóra jest gładsza, a cellulit stanie się mniej widoczny. Pacjentom zaleca się 3 sesje dla uzyskania optymalnych rezultatów.

Podobne tematy