Efekty po mezoterapii mikroigłowej – jak długo się utrzymują?

Efekty po mezoterapii mikroigłowej - jak długo się utrzymują?

Microneedling to zabieg, który pomaga stymulować własne procesy lecznicze organizmu. Microneedling pobudza organizm do produkcji większej ilości kolagenu i elastyny. Po zabiegu microneedlingu zaobserwujesz minimalne zaczerwienienie, obrzęk lub zasinienie. Mimo, że microneedling jest bezbolesny, zabieg będzie musiał być często powtarzany. Zauważysz, że jest to uczucie trochę jak przy opalaniu. Efekty microneedlingu utrzymują się tak długo, jak sam zabieg.

Microneedling pomaga w indukcji kolagenu i remodelingu skóry

Indukowanie kolagenu w skórze za pomocą microneedlingu rozpoczyna się od pobudzenia naturalnych procesów leczniczych organizmu. Ciało reaguje poprzez zakrzepnięcie rany, zwiększenie przepływu krwi i tworzenie nowej tkanki. W kolejnej fazie następuje przebudowa, która obejmuje rozwój nowych naczyń krwionośnych i komórek. Proces ten znany jest jako remodeling. Microneedling, znany również jako terapia indukcji kolagenu, jest zabiegiem niechirurgicznym, który można wykonać na dowolnym obszarze ciała. Jest on bezbolesny i wymaga jedynie minimalnego czasu rekonwalescencji.

Przed poddaniem się zabiegowi microneedlingu należy skonsultować się z lekarzem, aby ustalić, czy ta procedura jest dla Ciebie odpowiednia. Należy unikać zabiegów miejscowych, które mogą zwiększyć wrażliwość skóry, takich jak retinoidy i środki złuszczające. Ponieważ zabieg ten obejmuje mikronakłucia, nie ma ryzyka wystąpienia hiperpigmentacji. Przed wykonaniem zabiegu microneedling skóra jest zdrętwiała.

Indukuje wzrost kolagenu

Jakie są efekty mezoterapii mikroigłowej? Terapia ta stymuluje wzrost kolagenu poprzez tworzenie mikrourazów. W związku z tym jest korzystna zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet o różnych typach i odcieniach skóry. Jednak osoby z pewnymi dolegliwościami zdrowotnymi powinny odłożyć zabiegi microneedlingu. Osoby w ciąży lub karmiące nie powinny poddawać się zabiegowi, ponieważ w jego wyniku powstają drobne urazy, które uruchamiają reakcję organizmu na gojenie się ran. Osoby o wrażliwej skórze powinny unikać stosowania miejscowych retinoidów lub środków złuszczających przed poddaniem się temu zabiegowi.

Korzyści płynące z tej terapii są liczne. Pacjenci mogą spodziewać się gładszej, jędrniejszej skóry, mniej widocznych zmarszczek i mniejszej ilości porów. Igły SkinPen mogą być dopasowane do indywidualnych potrzeb i wnikają w skórę na określoną głębokość, zapewniając optymalne rezultaty. Micro-needling jest również korzystny dla produktów do pielęgnacji skóry. Terapia indukcji kolagenu zwiększa skuteczność innych produktów do pielęgnacji skóry. Następnie na skórę często stosuje się kwas hialuronowy i serum z witaminą C, aby ją uzdrowić i nawilżyć.

Wywołuje siniaki

Mezoterapia mikroigłowa to niechirurgiczny zabieg, który wytwarza na twarzy wzór drobnych igieł. Po zabiegu skóra może być odczuwana jako szorstka i zawierać widoczne ślady. Są one wynikiem mikrourazów powstałych w wyniku nakłuć. Ślady te znikną w miarę regeneracji skóry. W niektórych przypadkach całkowite zniknięcie może zająć kilka dni.

Instrukcje dotyczące postępowania po zabiegu obejmują określony czas, w którym skóra ma się zagoić. Większość pacjentów będzie odczuwać zaczerwienienie i lekkie zasinienia przez dwa do trzech dni po zabiegu. Siniaki zwykle zanikają w ciągu 24 godzin, ale mogą utrzymywać się przez dwa tygodnie. Ponadto pacjenci powinni unikać przyjmowania leków przeciwzapalnych, ponieważ mogą one zakłócić proces gojenia i zmniejszyć efekt zabiegu micro-needling. Zamiast tego pacjenci powinni stosować chłodne okłady na obszary poddane zabiegowi.

Indukuje wzrost włosów

Wyniki badania wykazały, że mezoterapia mikroigłowa może stymulować skórę głowy do produkcji nowych włosów. Proces ten wyzwala komórki macierzyste, które uważa się za odpowiedzialne za produkcję nowych włosów. Mieszki włosowe w skórze głowy mogą być również stymulowane poprzez micro-needling. Efekty micro-needlingu nie są jednak natychmiastowe. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, pacjenci powinni kontynuować zabieg przez co najmniej sześć miesięcy.

Metoda mikroigłowa jest popularnym wyborem dla osób cierpiących z powodu przerzedzenia włosów. Jest to niechirurgiczny zabieg, który wykorzystuje małe igły do wstrzyknięcia w skórę głowy preparatu wspomagającego wzrost włosów. Serum zawiera różne witaminy, hormony i składniki odżywcze, które stymulują warstwę mezodermy. Inną opcją leczenia jest PRP, która wykorzystuje próbkę krwi do pobudzenia wzrostu włosów. Krew bogata w osocze jest wstrzykiwana bezpośrednio w skórę głowy, wyzwalając czynniki wzrostu, które stymulują wzrost włosów.

Podobne tematy