Jak długo trzeba czekać na efekty mezoterapii mikroigłowej?

Jak długo trzeba czekać na efekty mezoterapii mikroigłowej?

Po zabiegu można zacząć widzieć rezultaty niemal natychmiast. Zabieg ten jest znacznie tańszy niż depilacja laserowa, a produkcja kolagenu i elastyny jest stymulowana. Twoje mieszki włosowe będą stymulowane i będą odrastać mocniejsze i pełniejsze. Wyniki utrzymują się do ośmiu tygodni. Mezoterapia mikroigłowa ma wiele zalet i jest bardziej przystępna niż depilacja laserowa.

Rezultaty są widoczne natychmiast po zabiegu

Jak sama nazwa wskazuje, mezoterapia mikroigłowa polega na drobnych nakłuciach skóry – część ta została skonstruowana przez redaktorów serwisu beautyexpert-paulina.pl. Ponieważ nakłucia są tak małe, nawet nie zauważysz ich po zabiegu. Lekarz przesuwa narzędzie po skórze w jednolitym wzorze, aby zapewnić bezpieczeństwo zabiegu. Pacjenci mogą poprosić o podanie środka miejscowo znieczulającego, aby zmniejszyć możliwość wystąpienia bólu. Sam zabieg może trwać kilka godzin.

Sesja mezoterapii mikroigłowej może przynieść natychmiastowe efekty ujędrniające. Jednak pełne rezultaty będą widoczne po co najmniej czterech do sześciu tygodni. Zabieg ten jest doskonałym wyborem w przypadku blizn po oparzeniach i poważnych uszkodzeń słonecznych. Pełne korzyści będą widoczne po kilku tygodniach, dlatego najlepiej zaplanować kilka zabiegów w ciągu kilku miesięcy, aby zobaczyć najlepsze rezultaty. Prawdopodobnie będziesz musiał powtórzyć zabieg dwa lub trzy razy, aby zobaczyć swoje najlepsze wyniki.

Jest tańszy niż zabiegi laserowe

Pod względem kosztów, mezoterapia mikroigłowa jest najlepszą alternatywą dla zabiegów laserowych. Procedura kosztuje mniej niż połowę kosztów zabiegów laserowych. Możesz otrzymać dramatyczne wyniki w ciągu zaledwie jednej sesji. Jednakże, prawdopodobnie doświadczysz więcej czasu przestoju, więcej efektów ubocznych i zwiększoną potrzebę zabiegów pielęgnacyjnych po zabiegu. Ponadto lasery mogą zaostrzyć niektóre stany chorobowe. To, czy wybierzesz zabiegi microneedling czy laserowe, będzie zależało od Twojej wyjątkowej sytuacji.

Ponieważ mezoterapia jest zabiegiem kosmetycznym, ważne jest, aby dokładnie przestrzegać wszystkich instrukcji, zarówno przed, jak i po zabiegu. Pacjenci powinni unikać alkoholu i środków pobudzających na 24 godziny przed zabiegiem, a także forsownych ćwiczeń przez cały dzień. Ponadto nie zaleca się stosowania kosmetyków przez 24 godziny po zabiegu. Warto jednak zaznaczyć, że efekty zabiegu nie są natychmiastowe.

Stymuluje produkcję kolagenu i elastyny

Kontrolowany uraz skóry, microneedling może uruchomić produkcję kolagenu i elastyny. Proces ten może poprawić wygląd blizn, drobnych linii i hiperpigmentacji. Jest również skuteczny w zmniejszaniu wielkości porów. Nie ma przestojów ani intensywnej pielęgnacji po zabiegu. Ponadto, metoda ta jest całkowicie bezbolesna. Aby dowiedzieć się więcej, czytaj dalej, aby odkryć, jak microneedling może poprawić stan Twojej skóry.

Oprócz zwiększenia produkcji kolagenu i elastyny, mezoterapia pomaga przywrócić skórze młody wygląd. Jej innowacyjne urządzenie, znane jako Beauty-M Device, pobudza wzrost nowych komórek skóry. Zabieg ten jest bardzo skuteczny w rozbijaniu włóknistej tkanki bliznowatej i pobudzaniu produkcji kolagenu i elastyny. Poprawia ukrwienie tego obszaru i jest podstawą do powstania nowej skóry. W przeciwieństwie do tego, zabiegi ablacyjne mogą uszkodzić naskórek skóry lub odparować jej zewnętrzną warstwę.

Stymuluje mieszki włosowe

Mezoterapia mikroigłowa wykorzystuje maleńkie igły do wstrzykiwania składników odżywczych w skórę głowy i stymulowania mieszków włosowych. Stosowana formuła składa się z witamin, hormonów i innych składników, które promują wzrost włosów. Zabieg jest nieinwazyjny i nie wymaga znieczulenia ani czasu przygotowania. Preparat nakładany jest bezpośrednio na skórę głowy. Ponieważ microneedling wiąże się z użyciem igieł, jest bardzo bezpieczny dla klientów, którzy mogą się mu poddać.

Mezoterapia mikroigłowa wykorzystuje roztwór chemiczny, który zawiera minoksydyl, biotynę i finasteryd. Składniki te wpływają na krążenie krwi do mieszków włosowych i pobudzają produkcję kolagenu i elastyny. Proces ten jest bardzo skutecznym sposobem na pobudzenie wzrostu włosów. Ponadto, seria sesji zabiegowych spowoduje stały wzrost produkcji kolagenu i elastyny.

Podobne tematy