Jaki jest koszt mezoterapii mikroigłowej?

Jaki jest koszt mezoterapii mikroigłowej?

Jaki jest koszt zabiegu microneedlingu? Microneedling jest stosunkowo niedrogim zabiegiem kosmetycznym i prawie każdy może sobie na niego pozwolić. Domowy microneedling jest znacznie tańszy niż wyjście do salonu kosmetycznego. Można go również wykonać samodzielnie, co jest jeszcze bardziej opłacalne. Oprócz kosztów, rezultaty microneedlingu są często trwałe – cytat ten jest produktem badań redakcji serwisu Kraina Medycyny Estetycznej. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o microneedlingu i rezultatach, których możesz się spodziewać.

Domowy microneedling jest tańszy niż profesjonalny microneedling

Chociaż microneedling jest tańszy niż zabiegi laserowe, profesjonalni praktycy zwykle pobierają większe opłaty za sesję. Microneedling można wykonać w domu przy użyciu derma rollerów. Urządzenia te kosztują około 20 dolarów i są świetnym sposobem na poprawę zdrowia i wyglądu skóry przy ograniczonym budżecie. Możesz kupić rolki microneedling online, jak również. Jednak należy zrobić swoje badania przed zakupem jednego.

Microneedling jest popularną procedurą, zyskującą popularność w mediach i wśród celebrytów. Działa poprzez tworzenie mikroskopijnych nakłuć w skórze. Ostatecznie, skóra reaguje produkując więcej kolagenu. Microneedling jest tańszy od profesjonalnego mikronakłuwania, ale nadal skutkuje bardziej młodo wyglądającą skórą. Jest również tańszy niż zabiegi laserowe i może być wykonywany w domu bez konieczności ponoszenia kosztów drogiej wizyty w spa.

Domowy microneedling jest bardziej komfortowy niż profesjonalny microneedling

Chociaż oba rodzaje microneedlingu mogą przynieść zauważalne rezultaty, wyniki profesjonalnych zabiegów będą zazwyczaj bardziej imponujące. Wyszkolony profesjonalista będzie miał lepszą wiedzę na temat tego, jak traktować różne rodzaje skóry, dzięki czemu może uniknąć ryzyka i zmaksymalizować wyniki. Microneedling jest bezpieczną i skuteczną procedurą dla większości typów skóry. W przeciwieństwie do profesjonalnych zabiegów, po domowym microneedlingu nie ma przestojów.

Profesjonalny microneedling jest bardzo podobny do domowego microneedlingu, z tą różnicą, że w domu zamiast maszyny do microneedlingu można używać małego ręcznego urządzenia. Obie metody wykorzystują małe igły do pobudzenia produkcji kolagenu i krążenia krwi. Kiedy wykonujesz domowy microneedling, pamiętaj, aby zdezynfekować urządzenie przed rozpoczęciem. Należy również dokładnie umyć twarz i pozwolić, aby zabieg zakończył się w ciągu trzydziestu minut.

Efekty microneedlingu

Microneedling to zabieg kosmetyczny, który zachęca organizm do produkcji większej ilości kolagenu i elastyny. Microneedling polega na tworzeniu w skórze maleńkich mikrokanałów, na które organizm reaguje wytwarzaniem nowej, bogatej w kolagen tkanki. Te nowe komórki mają bardziej wyrównany koloryt i strukturę. Z czasem skóra naturalnie traci kolagen. Te mikrokanały mogą stymulować produkcję nowego kolagenu, dzięki czemu skóra staje się jędrniejsza.

Microneedling może być również wykonywany w domu, a wiele wersji DIY jest dostępnych za mniej niż 30 dolarów. Urządzenia te nie zastąpią jednak zabiegu w gabinecie. Urządzenia DIY microneedling mają płytkie igły i nie są w stanie stymulować produkcji kolagenu tak skutecznie jak narzędzia medyczne. Microneedling nie jest bolesny, a większość pacjentów doświadcza jedynie minimalnego czasu przestoju. Pacjenci, którzy obawiają się przestojów i powikłań, uznają ten proces za całkiem korzystny.

Koszt microneedlingu

Koszt microneedlingu w mezoterapii zależy od zakresu leczenia. Procedura jest zwykle rozliczana jako wydatek out-of-pocket, ale możesz kwalifikować się do zwrotu kosztów ubezpieczenia, jeśli masz blizny po traumatycznym wypadku lub potrzebnej operacji. Niektórzy lekarze mogą oferować plany płatności lub oferują opcje finansowania. Ponadto, niektórzy lekarze oferują dodatkowe zabiegi po obniżonych cenach. Niektórzy mogą również oferować promocyjne rabaty.

Liczba wymaganych sesji różni się w zależności od rozległości blizny. Na przykład, microneedling w przypadku blizn potrądzikowych może wymagać od trzech do sześciu sesji rozłożonych co dwa do sześciu tygodni. W zależności od rozległości blizn, pojedynczy zabieg może być wystarczający do poprawy wyglądu blizn potrądzikowych. Sesje uzupełniające mogą być potrzebne raz w roku, ale koszt jednej sesji będzie podobny do początkowych zabiegów.

Podobne tematy