Efekty po mezoterapii mikroigłowej – czego się spodziewać?

Efekty po mezoterapii mikroigłowej - czego się spodziewać?

Jeśli kiedykolwiek poddawałaś się terapii Micro-needling, to zapewne masz kilka pytań. Jak wygląda czas rekonwalescencji, czy są jakieś efekty uboczne? Czy istnieje jakieś ryzyko z tym związane, takie jak blizny? Czy moja skóra będzie po nim wrażliwa na słońce? Oto kilka odpowiedzi na te i inne pytania. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak długo należy unikać słońca po zabiegu micro-needling.

Efekty uboczne microneedlingu

Oprócz blizn potrądzikowych, Microneedling z Mezoterapią może być również stosowany do redukcji przebarwień i poprawy świetlistości skóry. Do badania zrekrutowano 12 pacjentek z grupy wiekowej 15-30 lat. Pacjentki przed zabiegiem otrzymały znieczulenie miejscowe. Po dwóch godzinach krem miejscowy został usunięty. Następnie pacjentka została ułożona w pozycji leżącej, a do aplikacji zabiegu użyto wałka Meso, który zawiera 512 maleńkich igieł – te dane są wynikiem pracy redakcji serwisu luk-med.pl.

Po zabiegu nastąpi wstępne napięcie skóry i zmniejszenie porów. Efekty są stopniowe, a ich pełne zauważenie zajmie od czterech do sześciu tygodni. Zabieg jest bardzo skuteczny w przyspieszaniu produkcji kolagenu i elastyny, ale może być bolesnym doświadczeniem, zwłaszcza jeśli jest skierowany na głębsze partie skóry właściwej. Na obszar zabiegowy można nałożyć krem znieczulający, a niektórzy pacjenci uważają ten proces za relaksujący.

Chociaż mezoterapia mikroigłowa może przynieść widoczne rezultaty, zabieg jest pozbawiony ryzyka. Większość powikłań jest minimalna i można ich uniknąć, upewniając się, że osoba wykonująca mezoterapię jest w pełni przeszkolona i doświadczona. Niektóre powszechne skutki uboczne mezoterapii obejmują zaczerwienienie, łagodne zasinienie, swędzenie i zgrubienia w miejscach wstrzyknięcia. Są to normalne, tymczasowe efekty uboczne microneedlingu i zazwyczaj znikają po tygodniu lub dwóch.

Najczęstszym wskazaniem do wykonania zabiegu microneedlingu są blizny zanikowe po trądziku na twarzy. Duża liczba badań oceniała zabieg samodzielnie, jak również w połączeniu z innymi zabiegami i wykazała rezultaty w większości przypadków. Była ona najbardziej skuteczna w przypadku blizn walcowatych i bokserskich, natomiast mniej skuteczna w przypadku blizn typu ice-pick. Microneedling jest bezpieczny i skuteczny dla wszystkich rodzajów skóry i wymaga wielu sesji w celu uzyskania znaczącej poprawy.

Czas rekonwalescencji

Bezpośrednio po mezoterapii mikroigłowej u większości pacjentów występuje zaczerwienienie i obrzęk, a także częściowe złuszczanie. Ilość obrzęków i zasinień zależy od indywidualnej skóry pacjenta i agresywności zabiegu. W każdym przypadku okres rekonwalescencji trwa zaledwie 48 godzin. Większość pacjentów zauważa nowy blask skóry w ciągu tygodnia, choć pełne rezultaty mogą być widoczne dopiero po kilku miesiącach od zabiegu.

Zabieg jest bezpieczny i skuteczny dla wszystkich typów skóry, w tym dla osób z wypryskami i bliznami. Microneedling, znany również jako mezoterapia, może poprawić wygląd rozstępów, blizn potrądzikowych i wielkości porów. Może być również stosowany w leczeniu blizn chirurgicznych. Zabieg jest również skuteczny w przypadku takich schorzeń skóry jak zmarszczki i rozstępy, a także może zmniejszyć wielkość otworów porów i poprawić elastyczność skóry.

Na kilka dni przed zabiegiem mezoterapii mikroigłowej pacjenci powinni unikać używania w domu rolek dermalnych. Może to spowodować zwiększone ryzyko infekcji, ponieważ zanieczyszczenia ze skóry mogłyby zostać wchłonięte do mikro ran. Ponadto, igły używane do dermal rollerów mogą nie być sterylizowane. W związku z tym, przed wykonaniem zabiegu microneedling najlepiej jest skonsultować się z dermatologiem. Jeśli jesteś kandydatem do zabiegu microneedling, umów się na wizytę w The Youth Fountain już dziś.

Po zabiegu microneedlingu pacjenci mogą doświadczyć lekkiego złuszczania. Jest to normalna reakcja na złuszczanie, a skóra przez kilka dni będzie wyglądać na matową i suchą. Różowość i jasność, które są powszechne po microneedlingu są oznaką produkcji kolagenu. W zależności od stopnia nasilenia dolegliwości, może być konieczne wykonanie kilku sesji. Czas regeneracji pomiędzy poszczególnymi sesjami będzie różny, ale ogólnie rzecz biorąc, pacjenci powinni spodziewać się znacznej poprawy w ciągu trzech do sześciu miesięcy.

Blizny

Microneedling może powodować niewielkie zaczerwienienie i zasinienie po zabiegu. Wystąpi również pewien tymczasowy obrzęk i łuszczenie się skóry. Zaczerwienienie będzie tymczasowe, ale należy się spodziewać, że będzie widoczne mniej niż tydzień po zabiegu. Niektórzy klienci zauważą również lekkie łuszczenie się skóry po zabiegu. Jest to normalne i sygnalizuje produkcję kolagenu i obrót komórek. Jednakże, zrzucanie może sprawić, że skóra będzie wyglądać matowo. Należy unikać dłubania w skórze, ponieważ może to spowodować dalsze powstawanie blizn.

Proces Micro-needling tworzy cienki kanał w Twojej skórze. Każda mikroigła ma zaledwie 0,1 mm szerokości. Igły są wprowadzane do tego kanału i nie penetrują głębiej niż dwie górne warstwy skóry. Te drobne ślady po nakłuciach są znane jako wybroczyny i są najlepszym wskaźnikiem udanego zabiegu. Jeśli masz jakiekolwiek pytania lub wątpliwości dotyczące tej procedury, powinieneś porozmawiać z profesjonalistą przed zaplanowaniem zabiegu.

Chociaż microneedling może przynieść znaczną poprawę wyglądu blizn potrądzikowych, nie jest lekarstwem na trądzik. Jednak połączenie PRP i witaminy C może wzmocnić wyniki procedury. Jest to bezpieczna opcja leczenia, nawet dla ciemniejszych typów skóry. Ponieważ nie wiąże się z usunięciem górnej warstwy skóry, jest bezpieczny dla osób o wrażliwej lub cienkiej skórze. Po mezoterapii mikroigłowej mogą wystąpić pewne drobne efekty uboczne, takie jak zasinienie czy zaczerwienienie. Są one jednak przejściowe i powinny ustąpić samoistnie.

Microneedling pomaga naprawić uszkodzoną skórę poprzez zwiększenie ilości kolagenu i czynników gojących. Kolagen jest odpowiedzialny za młody wygląd skóry. Jednak zmniejsza się on z wiekiem i może zostać utracony w wyniku urazu. Ponieważ microneedling wiąże się z produkcją nowej skóry, potrzeba kilku miesięcy, aby zabieg przyniósł efekty. Podczas gdy microneedling może zmniejszyć blizny i poprawić stan skóry, może również zwiększyć produkcję kolagenu i elastyny.

Wrażliwość skóry na promienie UV

Jednym ze skutków ubocznych microneedlingu jest wrażliwość skóry na promienie UV. Nie jest to trwały efekt uboczny, ale może zanikać z czasem i występować stopniowo. Pacjenci poddający się zabiegowi microneedlingu powinni przed zabiegiem omówić swoją historię medyczną. Podczas kolejnych sesji zabiegowych powinni przekazywać aktualne informacje o wszelkich zmianach w ich stanie zdrowia. Ogólnie rzecz biorąc, po zabiegu microneedlingu pacjenci mogą powrócić do swoich codziennych zajęć.

Microneedling wymaga kilku sesji, aby osiągnąć optymalne rezultaty. Przeciętna osoba będzie potrzebowała od trzech do sześciu zabiegów. Każda sesja trwa około jednej godziny. Koszt tych sesji może wahać się od 2250 do 4500 dolarów. Microneedling jest skuteczny tylko wtedy, gdy jest wykonywany przez profesjonalistę medycznego. Chirurg plastyczny lub dermatolog byłby twój najlepszy zakład. Przy wyborze lekarza, upewnij się, że spotkasz się z kilkoma kandydatami przed osiedleniem się na jednym. Zapytaj ich o wykształcenie, doświadczenie i certyfikaty.

Po zabiegu microneedlingu należy stosować krem z filtrem przeciwsłonecznym o wartości SPF 30 lub wyższej. Należy unikać kremów z filtrem, które zawierają składniki mineralne. Zastosuj krem z filtrem SPF 30 lub wyższym, ale pamiętaj, aby przez pierwsze 24 godziny używać kremu niekomedogennego. W przypadku dużej wrażliwości skóry należy stosować produkty z wyższej półki.

Pacjenci powinni unikać ekspozycji na słońce przez co najmniej tydzień po zabiegu micro-needling. Wrażliwość skóry na promienie UV będzie się tylko pogarszać, jeśli nie będziesz przestrzegać instrukcji po zabiegu. Chociaż micro-needling nie uszkadza warstwy melanocytów w skórze, to jednak może powodować hiperpigmentację. W tym czasie należy również stosować codziennie krem nawilżający do twarzy z filtrem SPF. W okresie gojenia należy unikać skubania i złuszczania skóry.

Koszt

Koszt mezoterapii mikroigłowej może się różnić u poszczególnych osób, w zależności od leczonego obszaru i konkretnych problemów skórnych. Dodatkowo, refundacja z ubezpieczenia może być dostępna dla osób z bliznami powstałymi w wyniku urazów lub wcześniejszych operacji. Przed podjęciem decyzji o kosztach microneedlingu, warto dowiedzieć się więcej o tej procedurze. Przeczytaj recenzje, aby uzyskać najlepsze wyobrażenie o kosztach microneedlingu.

Koszt sesji microneedling może się różnić, ale większość zabiegów mieści się w przedziale od 300 do 700 dolarów. Koszt może również wzrosnąć, jeśli wymagana jest bardziej rozległa praca, więc możesz potrzebować do sześciu sesji dla optymalnych wyników. W zależności od konkretnych potrzeb, można oczekiwać, aby zapłacić w dowolnym miejscu od 600 dolarów do 4,200 dolarów za procedurę. Jednakże, jeśli szukasz trwałych rezultatów, będziesz potrzebować pełnej serii zabiegów.

Jedna sesja microneedlingu może kosztować od 1000 do 2000 dolarów, w zależności od zakresu zabiegu i uznania lekarza. Po zabiegu wystąpi pewne zaczerwienienie w dotkniętym obszarze, jednak ustąpi ono po kilku dniach. Jeśli nie jesteś pewna czasu trwania zaczerwienienia, możesz zaplanować sesję microneedlingu na dzień powszedni. Należy jednak uwzględnić okres rekonwalescencji w ogólnym budżecie. Zabieg ten nie jest procedurą typu „one-and-done”, więc po jego wykonaniu może być konieczne wzięcie wolnego czasu w pracy.

Ostatecznie, microneedling jest stosunkowo przystępnym zabiegiem dla prawie każdego. Istnieje wiele metod mikronakłuwania w domu, a jako domowe narzędzie do microneedlingu można wykorzystać końcówkę igły insulinowej. Korzyści płynące z zabiegów microneedling są warte swojej ceny. Jednak warto zauważyć, że nie wszystkie zabiegi microneedling są stworzone równe. Zanim więc zdecydujesz się na konkretny zabieg microneedlingu, zastanów się dokładnie nad jego kosztami.

Podobne tematy