Jak długi jest okres rekonwalescencji po mezoterapii mikroigłowej?

Jak długi jest okres rekonwalescencji po mezoterapii mikroigłowej?

Igły stosowane w mezoterapii mikroigłowej tworzą drobne ranki w skórze, które aktywują proces gojenia się ran w organizmie. Ogólnie rzecz biorąc, najbardziej dramatyczne rezultaty będą widoczne dopiero po czterech do sześciu tygodni po zabiegu. Ten okres czasu jest wystarczający, aby organizm wyprodukował nowy kolagen. W okresie rekonwalescencji może wystąpić pewne zaczerwienienie i obrzęk, ale nie powinny być one poważne.

Reakcja na mezoterapię mikroigłową

Reakcja na mezoterapię mikroigłową różni się w zależności od pacjenta, a po jednym zabiegu może pojawić się czerwona, obrzęknięta skóra. Skóra po zabiegu może być również lekko wrażliwa na dotyk lub napięta. Zwykle ustępuje to w ciągu kilku dni, ale może trwać do kilku tygodni. Liczba sesji potrzebnych do osiągnięcia optymalnych rezultatów będzie zależała od rodzaju zabiegu na skórze i pożądanego rezultatu. Micro-needling może pomóc w leczeniu różnych problemów skórnych, od podstawowych blizn potrądzikowych po głębokie zmarszczki.

Proces ten jest połączeniem mikro-needlingu i środków stymulujących kolagen. Do uzyskania pożądanych efektów w procesie mikroigłowania wykorzystuje się tytanowe igły klasy medycznej. Micro-needling jest niedrogi, bezpieczny i skuteczny w porównaniu z innymi zabiegami resurfacingu skóry. Microneedling jest skuteczny na wszystkich rodzajach skóry i obszarach ciała, może zmniejszyć zmarszczki i zredukować blizny. Może być również stosowany w przypadku blizn potrądzikowych, cellulitu, rozstępów i przerzedzonych włosów.

Przeciwwskazania do mezoterapii mikroigłowej należy omówić z VI dostawcą przed poddaniem się zabiegowi. Przeciwwskazaniem do zabiegu jest ciąża, laktacja i choroby autoimmunologiczne. Ponieważ procedura tworzy mikrourazy, skin needling nie jest bezpieczny dla kobiet w ciąży lub karmiących. Chociaż procedura została zatwierdzona dla wszystkich typów skóry, ma niskie ryzyko wystąpienia hiperpigmentacji pozapalnej.

Unikanie ostrych środków chemicznych

Należy unikać stosowania ostrych środków chemicznych w okresie rekonwalescencji po zabiegu mezoterapii mikroigłowej. Należy unikać aktywności fizycznej, która może spowodować podrażnienie skóry, np. forsownych treningów. Ponadto, w okresie gojenia po mezoterapii mikroigłowej należy unikać stosowania ostrych środków chemicznych, takich jak środki wybielające i dezynfekujące. Dotyczy to zwłaszcza osób o ciemnej karnacji, gdyż mogą one doświadczyć przebarwień wokół obszaru poddanego zabiegowi.

Należy również unikać przyjmowania niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Leki te rozrzedzają krew i spowalniają proces gojenia. Unikaj przyjmowania tych leków przez siedem dni po zabiegu. Substancje te mogą wydłużyć proces rekonwalescencji i mogą spowodować komplikacje. Po zabiegu należy unikać stosowania wszelkich środków chemicznych, które zawierają alkohol. Można również unikać używania tytoniu, alkoholu i leków z grupy NSAID.

W okresie rekonwalescencji po zabiegu mezoterapii mikroigłowej nie należy stosować produktów do pielęgnacji skóry zawierających alkohol. Produkty te mogą wywołać reakcję alergiczną u niektórych osób. Należy również trzymać się z dala od wszelkich środków głęboko złuszczających i solarium przez co najmniej 48 godzin po zabiegu. Zregenerowane komórki skóry odsłonią piękny, zdrowy blask. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, należy unikać stosowania ostrych środków chemicznych przez dwa tygodnie po mezoterapii mikroigłowej.

Czas rekonwalescencji

Podczas gdy możesz spodziewać się pewnego zaczerwienienia i obrzęku, istnieje duża szansa, że doświadczysz pewnego złuszczania się skóry po mezoterapii mikroigłowej. Normalne jest, że po zabiegu wystąpi pewne zaczerwienienie skóry, a rekonwalescencja potrwa kilka godzin. Po zabiegu należy unikać intensywnych ćwiczeń i pływania. Jeśli chciałbyś odmłodzić swoją skórę, rozważ konsultację w The Youth Fountain, aby zaplanować sesję mezoterapii mikroigłowej.

Jak w przypadku każdego zabiegu, czas rekonwalescencji po mezoterapii mikroigłowej zależy od zastosowanej procedury. Niektórzy pacjenci doświadczają punktowego krwawienia. Krwawienie jest tymczasowe i szybko zanika w miarę regeneracji skóry. Inni doświadczają zaczerwienienia skóry po zabiegu w zależności od zabiegu i rodzaju skóry. Czas przestoju może wynosić kilka dni lub nawet tydzień. Micro-needling może wymagać więcej niż jednej sesji, aby osiągnąć pożądane rezultaty.

Kilka badań wykazało, że microneedling zmniejsza widoczność blizn pooperacyjnych. Znalazł on zastosowanie w przypadku niemal każdego rodzaju blizny chirurgicznej. Według Austa i wsp. może zmniejszyć blizny o 80%. Stwierdzono, że zabieg może również zredukować blizny pourazowe i blizny po ospie wietrznej. Poza bliznami chirurgicznymi stwierdzono, że microneedling jest skuteczny w przypadku blizn pourazowych i blizn po varicelli.

Podobne tematy