Makijaż po mezoterapii igłowej – kiedy można nosić makijaż?

Makijaż po mezoterapii igłowej - kiedy można nosić makijaż?

Wiele kobiet używa makijażu, aby zwiększyć swoją pewność siebie. Pomaga im on ukryć niedoskonałości skóry i podkreśla najlepsze cechy ich twarzy. W rzeczywistości niektóre kobiety noszą makijaż codziennie od czasu, gdy były nastolatkami – część ta jest produktem wysiłku ekipy portalu lekkafitneska.pl. Jeśli jednak niedawno poddałaś się mezoterapii igłowej, powinnaś wiedzieć, że makijaż może sprawić, że Twoja skóra po zabiegu będzie wyglądać nierówno. Dlatego też powinnaś unikać noszenia mocnego makijażu przez co najmniej tydzień po zabiegu.

Skin needling to nieinwazyjna procedura medyczna

Skin needling to mało inwazyjny zabieg, który może poprawić wygląd blizn i drobnych zmarszczek, a także wyrównać koloryt i teksturę skóry. Zmniejsza widoczność blizn potrądzikowych i drobnych linii oraz poprawia pigmentację. Procedura ta jest idealna dla osób o cienkiej skórze lub skórze etnicznej, ponieważ nie wymaga użycia drogich instrumentów. Po mezoterapii igłowej, skin needling jest świetną opcją dla kobiet, które chcą wyglądać młodziej bez konieczności przeprowadzania operacji kosmetycznych.

Zmniejsza zmarszczki

Nie należy nosić makijażu po mezoterapii igłowej, aby zminimalizować skutki uboczne. Zabieg może powodować lekkie zasinienia i ból, które ustąpią po kilku godzinach. Można również posmarować wstrzyknięte miejsce kremem Arnica. Siniaki ustąpią samoistnie w ciągu kilku dni, ale przez pierwsze kilka dni obszar poddany zabiegowi może być jędrny i tkliwy. Jeśli planujesz nosić makijaż po mezoterapii igłowej, powinnaś odczekać co najmniej dwa tygodnie.

Zmniejsza rozstępy

Zabieg mezoterapii może radykalnie poprawić wygląd rozstępów. Ten niechirurgiczny zabieg kosmetyczny stymuluje komórki fibroblastów i lokalne mikrokrążenie, dostarczając niezbędnych mikroelementów i kolagenu. Większość osób zgłasza poprawę wyglądu swoich rozstępów nawet o 50%. W rzeczywistości, wiele osób zauważyło radykalną poprawę już po jednym zabiegu. A najlepsze jest to, że proces jest zarówno szybki i bezbolesny.

Zmniejsza pigmentację

Microneedling, zabieg polegający na użyciu maleńkich igieł, może być stosowany do poprawy napięcia skóry. Microneedling może być łączony ze środkami stosowanymi miejscowo, aby zmaksymalizować rezultaty. W badaniach stwierdzono, że mikronakłuwanie w przypadku przebarwień może zmniejszyć pigmentację i stymulować produkcję kolagenu i elastyny. Procedura wymaga zazwyczaj kilku sesji. Pacjenci, którzy mają aktywne choroby skóry lub tendencję do łatwego powstawania blizn, powinni unikać mikronakłuwania.

Zmniejsza oznaki starzenia

Jeśli jesteś zaniepokojony wyglądem swojej skóry, powinieneś rozważyć wykonanie zabiegów mezoterapii. Zabiegi te mogą pomóc zmniejszyć oznaki starzenia, a nawet zapobiec niektórym z nich. Mezoterapia wykorzystuje maleńkie igły, aby dostarczyć mieszankę do Twojej skóry. Zabieg jest stosunkowo szybki, trwa około 30 minut. Po poddaniu się mezoterapii, możesz wrócić do swoich normalnych zajęć, chociaż może wystąpić pewne zaczerwienienie. Zaczerwienienie to jest tymczasowe i nie przeszkadza w wykonywaniu makijażu.

Podobne tematy