Kto powinien rozważyć mezoterapię igłową?

Kto powinien rozważyć mezoterapię igłową?

Istnieje wiele pytań dotyczących tego, kto powinien rozważyć mezoterapię igłową. Niektóre osoby boją się igieł. Niektórzy mają blizny potrądzikowe, a inni luźną skórę po mezoterapii igłowej. Choć igły używane w gabinecie są znacznie większe niż te używane w domu, to większe niekoniecznie dają szybsze efekty. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, czy ten zabieg jest dla Ciebie odpowiedni. W końcu większe nie zawsze znaczy lepsze!

Pacjenci z bliznami potrądzikowymi

Niezależnie od tego, czy szukasz sposobu na redukcję blizn po konkretnej dolegliwości, czy chcesz uzyskać bardziej subtelny efekt, mezoterapia igłowa może być pomocna. Ponieważ zabieg nie wymaga operacji, zazwyczaj można od razu wrócić do codziennych zajęć. Jeśli jednak podczas zabiegu wystąpią jakiekolwiek efekty uboczne, należy wziąć dzień wolnego. Jeśli rozważasz mezoterapię, aby zmniejszyć swoje blizny potrądzikowe, oto niektóre z jej zalet:

Microneedling jest niechirurgiczną metodą poprawy wyglądu skóry poprzez uruchomienie naturalnych procesów regeneracyjnych organizmu. Zwiększa produkcję kolagenu i elastyny poprzez stymulację skóry do samoleczenia. Pacjenci z bliznami potrądzikowymi mogą skorzystać z mezoterapii igłowej w celu zmniejszenia blizn. Zabieg może również pomóc w redukcji zmarszczek, rozstępów i innych widocznych oznak starzenia.

Osoby ze zmarszczkami

Chociaż zabieg ten nie jest dla każdego, może być świetnym sposobem na wygładzenie drobnych linii i zmarszczek na twarzy. Igły używane podczas zabiegów mezoterapii mają zazwyczaj 1,5 milimetra, choć mogą być większe, aby uzyskać bardziej drastyczne rezultaty. W zależności od rodzaju skóry i pożądanego efektu, może być konieczne wykonanie od pięciu do piętnastu zabiegów. Jeśli nie masz zbyt wielu zmarszczek, być może wystarczy Ci jeden zabieg, choć nie można się pomylić.

Choć mezoterapia igłowa nie jest wypełniaczem, może przedłużyć efekty działania wypełniaczy. Zabiegi pobudzą kolagen i zwiększą ogólny wygląd pulchności na Twojej twarzy. Oprócz nich mezoterapia jest również korzystna dla suchych, odwodnionych ust, zmarszczek kreskowych i prostopadłych linii na twarzy. Możesz wybrać pomiędzy zastrzykiem z botoksu a zabiegiem mezoterapii, jeśli chcesz dodać swojej skórze trochę blasku.

Osoby z luźną skórą po mezoterapii igłowej

Jeśli masz luźną skórę, której nie możesz napiąć, możesz rozważyć zabieg mezoterapii igłowej. Mezoterapia jest procedurą medyczną, która polega na wstrzykiwaniu roztworu do skóry za pomocą małej igły. Dermatolog zbada Cię, aby określić, czy procedura jest właściwym wyborem dla Twojego stanu. Lekarz może zalecić stosowanie kremu znieczulającego przed zabiegiem. W serii zastrzyków, dermatolog wprowadzi składniki do skóry. Stężenia tych składników są bardzo małe, więc każdy zastrzyk wprowadza do skóry tylko niewielką ilość roztworu.

Po zabiegu można wrócić do normalnych zajęć. Większość osób zgłasza minimalny dyskomfort, choć niektórzy mogą odczuwać miejscowy ból, zasinienie i bolesność. Po zabiegu można wrócić do domu i prawdopodobnie od razu będzie można wrócić do normalnych zajęć. Należy jednak pamiętać o możliwych skutkach ubocznych mezoterapii igłowej. Procedura nie jest odpowiednia dla osób z cukrzycą, kobiet w ciąży lub tych, którzy mają historię luźnej skóry.

Osoby z fobią igłową

Igły mogą być przerażającym doświadczeniem dla wielu osób, uniemożliwiając im uzyskanie ratującej życie opieki medycznej. Chociaż fobia igieł jest powszechna wśród dzieci i dorosłych, może również dotyczyć osób z zaburzeniami sensorycznymi lub niepełnosprawnością. W rezultacie, mogą one nie być w stanie odpowiednio zakomunikować swoich obaw. Terapeuta może być w stanie zaproponować różne strategie radzenia sobie z bólem w ramach rutynowego zabiegu z użyciem igieł.

W przeglądzie systematycznym badacze analizowali skuteczność interwencji behawioralnych opartych na ekspozycji w leczeniu fobii igłowej. Ekspozycja in vivo polega na stopniowej ekspozycji na rzeczywisty, obawiający się bodziec. Alternatywna, nieinwazyjna ekspozycja obejmuje bodźce oparte na komputerze lub wyobrażone. Dodatkowo osoby z dużym lękiem przed igłami były oceniane pod kątem możliwości omdlenia podczas zabiegu polegającego na zastosowaniu napięcia użytkowego.

Podobne tematy