Mezoterapia mikroigłowa Vs Mezoterapia igłowa – opis różnic

Mezoterapia mikroigłowa Vs Mezoterapia igłowa - opis różnic

W tym artykule porównamy mezoterapię igłową z mezoterapią mikroigłową, uwzględniając dawki leków, Skuteczność i koszt. Aby lepiej zrozumieć różnice, warto poznać podobieństwa i różnice między tymi dwoma zabiegami. Ostatecznie powinieneś wybrać procedurę, która jest dla Ciebie odpowiednia i dowiedzieć się o zaletach i wadach każdego z nich.

Artykuł przygotowany z myślą o naszych czytelnikach, dzięki współpracy z beauty.info.pl

Mezoterapia mikroigłowa kontra mezoterapia igłowa

Jak sugerują nazwy, te dwa zabiegi są zupełnie inne. Microneedling jest bardziej bezbolesny niż Mezoterapia i stosowany jest w leczeniu blizn potrądzikowych i przebarwień. Zabieg ma na celu pobudzenie produkcji kolagenu i odmłodzenie uszkodzonej skóry. Microneedling jest również odpowiedni do leczenia trądziku różowatego i pigmentacji, ponieważ procedura może być dostosowana do celu konkretnego obszaru. Jest to doskonały wybór dla tych, którzy chcą odwrócić oznaki starzenia bez poddawania się peelingom chemicznym lub inwazyjnym zabiegom.

Zabieg łączy w sobie wiele małych zastrzyków aktywnego roztworu do głębszych warstw skóry, dostarczając docelowe składniki głęboko do skóry właściwej. Mezoterapia poprawia również wygląd blizn potrądzikowych i zmarszczek oraz może leczyć rozstępy i przerzedzone włosy. Jest to niechirurgiczna procedura, która daje zauważalne rezultaty. Aby dowiedzieć się więcej o zaletach mezoterapii, zarezerwuj konsultację u dr Terence Teoh w Londynie.

Główne różnice pomiędzy mezoterapią a microneedlingiem dotyczą podejścia do procedury. Mezoterapia jest często stosowana w leczeniu blizn potrądzikowych i pigmentacji skóry spowodowanej fotouszkodzeniami. Microneedling stymuluje produkcję kolagenu i zwiększa krążenie. Jest również stosunkowo niedrogi, co czyni go idealną opcją leczenia dla każdej procedury resurfacingu skóry. Microneedling jest skuteczny dla wszystkich rodzajów skóry i części ciała. Jest szczególnie skuteczny w redukcji blizn potrądzikowych, minimalizacji porów oraz poprawie wyglądu rozstępów i zmarszczek.

W wielu badaniach oceniano skuteczność microneedlingu samodzielnie i w połączeniu z innymi zabiegami. Chociaż mezoterapia jest skuteczniejsza w przypadku blizn potrądzikowych, microneedling jest bardziej efektywny w przypadku powierzchownej skóry zanikowej. Microneedling pobudza produkcję kolagenu i elastyny, które pomagają wygładzić zmarszczki mimiczne. Jest to zabieg ogólnie bezpieczny dla wszystkich typów skóry i wymaga czterech do sześciu sesji.

Zanim podejmiesz decyzję pomiędzy dwoma rodzajami mezoterapii, rozważ koszty z tym związane. Zabiegi mezoterapii są procedurą kosmetyczną, a koszty zależą od indywidualnych potrzeb i pożądanych rezultatów. Koszt tych zabiegów zostanie szczegółowo omówiony podczas Twojej konsultacji. Zabieg jest bezbolesny i bezpieczny dla większości osób, ale może powodować zasinienia. Siniaki mogą pojawić się bezpośrednio po zabiegu i mogą utrzymywać się do czterech dni.

Dawki leków

W jednym z badań, powlekane mikroigły w połączeniu z leczeniem światłem zatrzymały progresję guza na 12 dni. Naukowcy odkryli również, że mikroigły mogą dostarczać fotouczulacze bezpośrednio do guzów. Jako takie, metody te mogą mieć zarówno aktywne, jak i pasywne efekty wzmacniające. Jednak potrzeba więcej badań, aby określić, które z nich jest najlepsze dla Twojej sytuacji. Oto kilka ważnych faktów, które należy rozważyć przed wyborem któregoś z tych podejść.

Wypełnienie mieszanką HA i mezoterapia igłowa: Terapia łączona obejmuje dostarczenie nieusieciowanego związku HA. Związek ten zawiera hialuronian sodu 5,00 mg/mL, l-karnozynę 2,00 mg/mL i prolinę 0,20 mg/mL. Zawiera również witaminę B2, alaninę i glicynę.

W jednym z badań Ito i wsp. zastosowali urządzenie do microneedlingu w celu dostarczenia leku TAC (5 mg/mL). Pacjenci z plamistym AA byli leczeni TAC za pomocą urządzenia do mikroigłowania i pojedynczej igły z użyciem igły insulinowej 29-G. TMD znacząco zredukowało plamiste AA. Jednak różnica w punktacji wizualnej skali analogowej pomiędzy mezoterapią mikroigłową a iniekcją pojedynczą nie była istotna statystycznie.

Urządzenia mikroigłowe są wysoce skuteczne i mają wiele zalet. Technologia mikroigłowa opiera się na drobnych projekcjach, które przebijają barierę skórną. Mikroigły różnią się długością, w zależności od ich przeznaczenia. W kosmetyce nacisk kładzie się na przenoszenie substancji czynnych poza warstwę rogową do żywego naskórka i skóry fotostarzejącej się. Dostarczanie leków jest jednak trudne ze względu na grubość bariery, która różni się znacznie w zależności od zmiany. Ogólnie rzecz biorąc, mikroigły stosowane w leczeniu NMSC mogą penetrować na głębokość od dwóch do trzech milimetrów.

Badanie zostało przeprowadzone zgodnie z Deklaracją Helsińską z 1975 roku. Od wszystkich pacjentów uzyskano pisemną, świadomą zgodę. Pacjentów przydzielono losowo do jednej z dwóch grup zabiegowych: wypełnienia mieszanką HA i mezoterapii igłowej lub iniekcji BTX-A. Wyniki wykazały, że wypełnienie mieszanką HA plus mezoterapia igłowa dały lepsze wyniki niż sama iniekcja BTX-A.

Zastosowanie HA w mezoterapii ma kilka zalet. Ponieważ lek nie dostaje się od razu do krwiobiegu, ma niższy wskaźnik wchłaniania ogólnoustrojowego i wymaga mniejszej liczby iniekcji. Ponadto mikroigły mogą tworzyć miejsce gojenia, co jest korzystne dla pacjentów poddawanych działaniu innych środków przeciwbólowych. Jednak wady i zalety mezoterapii mikroigłowej nie są jeszcze rozstrzygnięte.

Skuteczność

Chociaż FDA zatwierdziła mezoterapię do leczenia schorzeń, nadal w dużej mierze nie wiadomo, które leczenie jest bardziej skuteczne. Chociaż wykorzystuje się te same leki, do zabiegu używa się igły. Różnica między tymi dwoma rodzajami zabiegów polega na wielkości igieł. W gabinecie mezoterapia wykorzystuje dłuższe, ostrzejsze igły. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie znacznych zmian skórnych. Rozmiar igieł używanych do mezoterapii w domu stanowi tylko niewielką część ogólnego kosztu.

Chociaż obie procedury są skuteczne w poprawianiu tekstury skóry, istnieje między nimi kilka istotnych różnic. Microneedling to szybszy i bezpieczniejszy sposób na poprawę tekstury skóry. Microneedling jest znacznie bezpieczniejszy niż mezoterapia igłowa i pozwala na infuzję makrocząsteczek i białek do skóry. Ponieważ igły nie są używane do wstrzykiwania leków, microneedling ma więcej dróg transdermalnych. W rezultacie mezoterapia mikroigłowa jest znacznie skuteczniejsza w redukcji drobnych linii i zmarszczek.

Po mezoterapii osoby powinny ograniczyć uciążliwą aktywność przez co najmniej 48 godzin po zabiegu. Zaleca się również, aby przez tydzień po zabiegu nie przyjmować żadnych leków rozrzedzających krew ani pokarmów wysokobłonnikowych. Przyjmowanie leków przeciwwirusowych przed zabiegiem może również zmniejszyć ryzyko wystąpienia skutków ubocznych, takich jak siniaki lub infekcje. Po zakończeniu zabiegu pacjenci mogą powrócić do normalnej aktywności. Efekty uboczne mezoterapii są minimalne i zwykle ustępują w ciągu kilku dni.

Podczas gdy microneedling może mieć mniejsze ryzyko niż mezoterapia, sama procedura jest wciąż stosunkowo nową metodą leczenia. W ostatnich badaniach wykazano, że microneedling poprawia wygląd melasmy, a jego potencjał w leczeniu zaburzeń pigmentacji, takich jak melasma, może być trudny do ukierunkowania. Microneedling wykazał pewne obietnice w tym zakresie, ale kluczowe jest przestrzeganie zaleceń lekarza prowadzącego.

Microneedling jest skutecznym sposobem leczenia trądziku, zmarszczek i rozstępów. Jest również skuteczny w zmniejszaniu wielkości porów i zmniejszaniu wyglądu blizn i innych oznak starzenia. Choć microneedling nie jest tak skuteczny jak mezoterapia igłowa, jest od niej znacznie bardziej przystępny cenowo. Opłacalność tego zabiegu sprawia, że jest to dobra opcja dla każdego, kto chce poprawić wygląd swojej skóry.

Koszt

Jeśli rozważasz zabiegi kosmetyczne, być może zastanawiasz się, ile będzie Cię kosztować mezoterapia mikroigłowa vs. mezoterapia igłowa. Podczas gdy obie procedury obejmują zastrzyki, koszt mezoterapii będzie zależał od Twoich konkretnych potrzeb i pożądanych rezultatów. Mezoterapia mikroigłowa kosztuje zazwyczaj mniej niż mezoterapia igłowa, ale prawdopodobnie wydasz nieco więcej za wstępną konsultację.

W zależności od rodzaju wybranego zabiegu, microneedling może kosztować od 200 do 700 dolarów za każdą sesję. Koszt może jednak wzrosnąć, jeśli potrzebujesz kilku sesji. Ponieważ microneedling jest uważany za chirurgię kosmetyczną, ubezpieczenie może go nie pokryć, ale niektórzy lekarze będą współpracować z Tobą, aby ustalić plan płatności, który pasuje do Twojego budżetu.

Lekarze medycyny estetycznej pobierają również różne ceny za te dwie procedury. Zabiegi Microneedling są znacznie szybsze niż Mezoterapia, a Ty możesz ustawić szybkość zabiegu. Szybszy czas zabiegu będzie oznaczał więcej klientów w Twoim dzienniku i większy zwrot z inwestycji. Jeśli chcesz spróbować mezoterapii, oto plusy i minusy obu zabiegów:

Microneedling to skuteczny, nieinwazyjny zabieg, który wykorzystuje maleńkie igły do wykonania małych ran w skórze. Microneedling redukuje drobne linie i zmarszczki, natomiast mezoterapia stymuluje produkcję kolagenu i elastyny, co odmładza komórki skóry i ujędrnia je. Mezoterapia redukuje również cellulit i sprzyja odmłodzeniu twarzy.

Podczas gdy mikronakłuwanie bywa niekomfortowe, drobne igły stosowane w mezoterapii są niezwykle delikatne i nie powinny boleć. Dobry lekarz medycyny estetycznej zidentyfikuje wrażliwe obszary na Twoim ciele, a wcześniej można zastosować krem miejscowo znieczulający, aby złagodzić dyskomfort. Zabieg ten można powtarzać co kilka tygodni lub w razie potrzeby, aby uzyskać bardziej drastyczne rezultaty. Jeśli obawiasz się bólu związanego z igłami, rozważ poddanie się zabiegowi microneedlingu zamiast mezoterapii igłowej.

Pierwszym efektem microneedlingu jest bardziej napięta powierzchnia skóry. Efekt ten utrzymuje się przez kilka dni, ale ostateczne rezultaty są widoczne po około czterech do sześciu tygodni od pierwszej sesji. Microneedling jest skuteczniejszy w leczeniu blizn potrądzikowych niż mezoterapia igłowa, a rezultaty są trwałe. Po zabiegu microneedlingu należy unikać silnego pocenia się i przez trzy dni unikać przebywania w saunie lub basenie.

Podobne tematy