Kurzajek Krioterapia

Kurzajek Krioterapia

Krioterapia stosowana jest przy różnych dolegliwościach, m.in. przy chronicznym bólu, uszczypniętych nerwach, ostrych urazach. Wywołuje również zmiany fizjologiczne i może łagodzić takie stany jak depresja. Ponadto pomaga w zmniejszeniu bólu i stanów zapalnych spowodowanych przez przewlekłe lub ostre stany.

Krioterapia całego ciała

Krioterapia całego ciała Kurzajek działa poprzez obniżenie temperatury rdzenia ciała. Powoduje to intensywną reakcję autonomicznego układu nerwowego, która charakteryzuje się wzrostem poziomu noradrenaliny, wzrostem ciśnienia krwi i zmienności rytmu serca. Gwałtowny spadek temperatury ciała powoduje również zwężenie naczyń krwionośnych. W efekcie we krwi produkowane są białka przeciwzapalne.

Proces ten jest uważany za bezpieczny i skuteczny w przypadku wielu różnych rodzajów dolegliwości. Proces wystawiania całego ciała na działanie bardzo niskich temperatur może pomóc złagodzić ból i stan zapalny oraz poprawić jakość snu. Jest również czasami stosowany w leczeniu nowotworów skóry. Wielu pacjentów zgłasza znaczną poprawę w zakresie bólu i zmęczenia po zabiegu.

Osoby z cukrzycą lub innymi schorzeniami nerwów nie powinny poddawać się krioterapii całego ciała Kurzajek. Mogą one nie odczuwać efektów, a nawet mogą uszkodzić nerwy. W takich przypadkach przed zabiegiem należy porozmawiać z lekarzem. Zabieg należy wykonywać w luźnym ubraniu, a dla ochrony przed odmrożeniami należy założyć rękawiczki. Przez pierwsze 24 godziny po zabiegu najlepiej nie jeść i nie pić niczego.

W jednym z badań grupa aktywnych, młodych mężczyzn poddała się 3-miesięcznej terapii WBC. Częstotliwość oddychania uczestników uległa znacznemu zmniejszeniu bezpośrednio po zabiegu i zmniejszała się w ciągu kolejnych trzech miesięcy. Chociaż leczenie uznano za bezpieczne, potrzebne są dalsze badania, aby ocenić, czy wpływa ono na układ odpornościowy. Leczenie może również prowadzić do przejściowej globalnej amnezji, stanu, który może wpływać na funkcjonowanie poznawcze pacjenta.

Rogowacenie aktyniczne

Rogowacenie aktyniczne to szorstkie, łuszczące się zmiany, które rozwijają się na eksponowanych na słońce obszarach ciała. Są one uważane za raki in situ i mogą przejść w raki płaskonabłonkowe, jeśli nie są leczone. Leczenie może być potrzebne ze względów kosmetycznych, w celu złagodzenia bólu lub w celu zapobiegania nowotworom. Krioterapia polega na zastosowaniu ciekłego azotu, który nakłada się na zmienione chorobowo miejsce za pomocą wacika.

Po zabiegu dotknięte miejsce pozostanie czerwone. Zrogowacenia aktyniczne zwykle odpadają w ciągu tygodnia. Nowy różowy naskórek będzie się wtedy komponował z otaczającą go skórą. Zabieg może pozostawić minimalne blizny. Należy jednak pamiętać, że nie zaleca się poddawania się temu zabiegowi osobom o jasnej karnacji, ponieważ proces ten może prowadzić do hipopigmentacji lub zmian w pigmentacji skóry.

Zabieg można wykonać na pojedynczych zmianach lub na niewielkim skupisku rozproszonych zmian. Zabieg jest skuteczniejszy, jeśli zmiany są cienkie i dobrze odgraniczone. Przed poddaniem się zabiegowi pacjenci powinni mieć pewność, że zmiany zostały prawidłowo usunięte. Pacjenci otrzymają instrukcje dotyczące pielęgnacji leczonego obszaru. Po zabiegu może powstać blister, który zagoi się w ciągu dnia lub dwóch. W ciągu kilku tygodni może powstać strup.

Verrucae

Krioterapia jest nieinwazyjnym sposobem leczenia brodawek. Zabieg polega na wstrzyknięciu roztworu chlorku etylu w miejsce zmienione chorobowo, co powoduje zamrożenie skóry. Następnie tuż pod powierzchnię brodawki wstrzykiwany jest środek miejscowo znieczulający, 0,5% Marcaine. Zabieg ten przeprowadza lekarz medycyny podologicznej Sami Tabib, pracujący w Chiropody Centre w Dubaju i Imperial College London Diabetes Centre w Abu Dhabi.

Brodawki są zakaźną infekcją skóry wywołaną przez niektóre szczepy wirusa brodawczaka ludzkiego. Są one okrągłe, szorstkie, a czasami zawierają czarne kropki. Zazwyczaj pojawiają się na dłoniach i stopach, ale mogą również rozwijać się na błonach śluzowych. W większości przypadków są one bezbolesne i ostatecznie ustępują samoistnie.

Krioterapia jest również skuteczna w leczeniu opornych brodawek. Wykazano, że zapewnia ona trwałą odpowiedź kliniczną i zmniejsza zachorowalność związaną z opornymi brodawkami. Jednak zabieg ten może podrażniać skórę i może nie być odpowiedni dla każdego. Krioterapia może być łączona z innymi metodami leczenia brodawek. Rak

Krioterapia jest nieinwazyjną procedurą, która wykorzystuje ciekły azot do zabijania komórek rakowych i nieprawidłowych tkanek. Jest ona stosowana w niektórych przypadkach jako alternatywa dla operacji, ponieważ niesie ze sobą mniej skutków ubocznych i wymaga krótszego czasu rekonwalescencji. Ponadto, zachowuje zdrową tkankę otaczającą guz. Może to również zmniejszyć ryzyko trwałego uszkodzenia stawów i amputacji, które są powszechne w przypadku innych rodzajów leczenia raka.

Zabieg może być stosowany w różnych nowotworach, w tym w raku wątroby. Kriochirurgia jest często stosowana w połączeniu ze standardowymi metodami leczenia, takimi jak radioterapia. Stosuje się ją również w leczeniu pacjentów, którzy nie mogą być poddani operacji. Zabieg jest bezpieczny i może być powtarzany wielokrotnie.

Aby wykonać krioterapię Kurzajek, mała sonda jest wprowadzana przez skórę i mocowana do danego obszaru. Ciekły azot wewnątrz sondy zamraża komórki nowotworowe. Jest on powszechnie stosowany w raku wątroby, nerki i prostaty. Procedura może być wykonywana w znieczuleniu ogólnym lub miejscowym.

Procedura ta wykorzystuje ciekły azot lub gaz argonowy do zabijania komórek nowotworowych. Może również usunąć plamy słoneczne i niektóre małe guzy podstawnokomórkowe. W niektórych przypadkach może wyeliminować chorobę Bowena. Przed zabiegiem pacjenci zazwyczaj otrzymują znieczulenie miejscowe i łagodny środek uspokajający.

Spalanie kalorii

Termogeneza, czyli proces wytwarzania ciepła w organizmach, jest naturalnym procesem u wszystkich ciepłokrwistych zwierząt i niektórych roślin. Dlatego też ciało ludzkie może spalać kalorie i tłuszcz po wystawieniu na intensywne zimno. Podczas krioterapii proces ten znany jest jako termogeneza bezdrżeniowa i powoduje wzrost produkcji ciepła metabolicznego bez aktywności mięśni.

Sesja krioterapii może obejmować miejscowe lub całościowe wystawienie ciała na działanie ekstremalnie niskich temperatur. Technika ta pomaga organizmowi spalać więcej kalorii poprzez zamrażanie komórek tłuszczowych i wspieranie metabolizmu. Pomaga również wydalić nadmiar białych krwinek. Jednak osoby w ciąży lub z wysokim ciśnieniem krwi, poważnymi problemami z sercem i płucami, słabym krążeniem lub neuropatią w nogach nie są zalecane do tej procedury.

W zależności od intensywności sesji, osoba może spalić od 500 do 800 kalorii w jednej sesji. Jest to równe mniej więcej półgodzinnemu joggingowi. Chociaż może się to wydawać dużo, ilość kalorii spalanych podczas tego zabiegu jest znacznie niższa niż 45-minutowy trening.

Redukcja tkanki tłuszczowej

Zabieg działa poprzez zamrażanie komórek tłuszczowych. Zimno wyzwala apoptozę, czyli śmierć komórek, a martwy tłuszcz jest usuwany z organizmu przez wątrobę. Pojedyncza trzyminutowa sesja może spalić od 500 do 800 kalorii. Zabieg może być wykonywany na każdej części ciała, ale jest najbardziej skuteczny dla utraty tłuszczu w miejscach, gdzie trudno jest przesunąć tkankę tłuszczową.

Częstym efektem ubocznym krioterapii jest podrażnienie skóry. Może ona również powodować drobne oparzenia. Ogólnie rzecz biorąc, osoba powinna pić dużo wody po zabiegu. Powinna również unikać fast foodów i alkoholu przez cztery godziny przed i po zabiegu. Dodatkowo zaleca się ćwiczenia i stosowanie dobrej diety, aby pomóc ich ciału stracić tłuszcz.

Krioterapia może również wpływać na markery składu ciała, takie jak BMI. Naukowcy stwierdzili, że 20 zabiegów na całe ciało zmniejszyło masę ciała u 26 uczestników, podczas gdy jeden uczestnik miał normalne BMI. Podczas gdy BMI jest ważnym sposobem pomiaru nadwagi i otyłości, nie jest on wystarczający do pomiaru rozmieszczenia tkanki tłuszczowej.

Efekty uboczne

Jednym ze skutków ubocznych krioterapii Kurzajek są pęcherze, które mogą pojawić się w ciągu 24 godzin od zabiegu. Pęcherze zwykle goją się w ciągu kilku dni. Krioterapia może również powodować zmiany w parametrach życiowych pacjenta, takie jak wzrost ciśnienia krwi lub zmniejszenie częstości oddechów. Pacjenci z chorobami układu oddechowego lub serca powinni zachować szczególną ostrożność podczas tego zabiegu. W niektórych przypadkach pacjentom mogą zostać przepisane kortykosteroidy. Można im również przepisać miejscowe środki antyseptyczne, aby zapobiec zakażeniom.

Osoba poddająca się krioterapii Kurzajek powinna przed zabiegiem skonsultować się z lekarzem. Zabieg ten może nie być odpowiedni dla osób z cukrzycą lub innymi schorzeniami wpływającymi na układ nerwowy. Może również spowodować dalsze uszkodzenie nerwów u osoby z tymi schorzeniami. Pacjent powinien omówić wszystkie zagrożenia i korzyści z podmiotem leczniczym przed zabiegiem. Pacjenci powinni również nosić luźne ubrania i rękawiczki, aby chronić swoje ręce przed odmrożeniami. Powinni również upewnić się, że poruszają się podczas zabiegu.

Inne skutki uboczne krioterapii Kurzajek obejmują wybielenie skóry i zakażenie. U niektórych osób po zabiegu może wystąpić zaczerwienienie lub swędzenie. Większość osób nie doświadcza jednak żadnych istotnych powikłań.

Podobne tematy