Mezoterapia na wypadanie włosów – opinia lekarza

Mezoterapia mikroigłowa - jak długo trwa?

Czy myślisz o poddaniu się mezoterapii na wypadanie włosów? Oto kilka rzeczy, które warto rozważyć. Sam zabieg jest stosunkowo mało inwazyjny i większość osób może wrócić do normalnych zajęć zaraz po zabiegu. Ogólnie rzecz biorąc, mezoterapia nie powoduje skutków ubocznych i zazwyczaj można powrócić do normalnych zajęć natychmiast po jej zakończeniu – słowa te pochodzą od redaktora strony Dent Info. Podczas zabiegu może wystąpić niewielki dyskomfort, ale zaraz po nim można wrócić do pracy lub zwykłych zajęć.

Biochanin A

Jeśli szukasz bezpiecznego i skutecznego sposobu na zwiększenie ilości włosów, peptyd bio-mimetyczny o nazwie Biochanin A może być odpowiedzią. Ten fitoestrogen znajduje się w czerwonej koniczynie i uważa się, że hamuje produkcję DHT, hormonu odpowiedzialnego za wypadanie włosów i cienkie, łamliwe włosy. Biochanin A hamuje enzym odpowiedzialny za DHT, zapobiegając w ten sposób wypadaniu włosów i promując dłuższy cykl wzrostu.

Biochanin A jest wytwarzany z ekstraktu roślinnego z czerwonej koniczyny, botanicznie znanej jako trifolium pratense. Zawiera różne cząsteczki izoflawonów, a niektóre markowe produkty izolują bioaktywne izoflawony, w tym biochaninę A. Biochanina A jest metylowaną formą genisteiny, formononetyny i daidzeiny, i promuje wzrost włosów poprzez zmniejszenie stanu zapalnego.

Acetyl tetrapeptide-3

Acetyl tetrapeptidyl-3 to czteroaminokwasowa cząsteczka, która jest kluczowym składnikiem zastrzeżonej znakiem towarowym technologii Capixyl. Składnik ten jest odpowiedzialny za promowanie regeneracji tkanki skóry głowy i wzmacnianie ECM, czyli lepkiej masy pomiędzy komórkami, która tworzy szkielet Twojej skóry. Peptyd ten działa poprzez zwiększenie ekspresji kolagenu typu III i laminin w skórze głowy. Z kolei pobudza wzrost włosów poprzez promowanie regeneracji ECM.

Do roztworu dodawane są aktywne składniki Acetyl tetrapeptyd-3, Biochanin-A oraz mieszanka innych składników, w zależności od indywidualnych wymagań pacjenta. Zabieg ten działa poprzez resetowanie nierównowagi hormonalnej, co pomaga w odbudowie mieszków włosowych. Chociaż procedura leczenia różni się, wyniki są ogólnie obiecujące i powodują szybszy wzrost.

Podobne tematy