Mezoterapia osoczem – czy jest zalecana?

Mezoterapia osoczem - czy jest zalecana?

Jeśli masz cellulit, wiotkość skóry lub inny problem, który chciałabyś wyleczyć, być może zastanawiasz się nad bezpieczeństwem Mezoterapii Plazmą. W tym artykule omówimy bezpieczeństwo zabiegu i potencjalne skutki uboczne. Ponadto dowiesz się o jego korzyściach, takich jak ujędrnienie skóry, redukcja cellulitu oraz zmniejszenie produkcji elastyny i kolagenu. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej.

Mezoterapia osoczem

PRP, czyli osocze bogatopłytkowe, mezoterapia, to naturalny, nieinwazyjny zabieg, w którym wykorzystuje się płytki krwi z własnej krwi pacjenta. Płytki krwi uwolnione z zabiegu mają wysoką zawartość czynników wzrostu i mogą prowadzić do ujędrnienia skóry i odmłodzenia twarzy. Zabiegi PRP są często łączone z innymi procedurami, takimi jak wstrzykiwanie kwasu hialuronowego, fotoodmładzanie i środki zwiotczające mięśnie.

Osocze bogatopłytkowe

Terapia PRP wykorzystuje własną krew i płytki krwi pacjenta do wspierania gojenia w obszarach problemowych. Płytki krwi mogą stymulować inne komórki do wzrostu i naprawy. Ponieważ płytki krwi są tak bogate w czynniki wzrostu, zastrzyki mogą trwać przez kilka miesięcy. Zabieg może pomóc zmniejszyć widoczność drobnych linii i zmarszczek oraz przywrócić skórze twarzy utraconą objętość i jędrność. Zabieg trwa około półtorej godziny.

Cellulit

Podczas gdy większość ludzi kojarzy cellulit z kieszeniami tłuszczu, stan ten jest w rzeczywistości powszechnym problemem dla kobiet o wszystkich kształtach i rozmiarach. Ogólnie rzecz biorąc, cellulit dotyka bioder, pośladków, ud i połowy ciała – te dane są wynikiem pracy redakcji serwisu mojatoscana.pl. Wgłębienie pojawia się z powodu tłuszczu uwięzionego pomiędzy pasmami tkanki łącznej. Formuła leczenia będzie zależała od stopnia cellulitu pacjenta. Etap 2 cellulitu jest widoczny, gdy osoba stoi.

Zwiotczenie skóry

W przypadku twarzy mezoterapia osoczem jest nieinwazyjna i nie wymaga znieczulenia ogólnego. W zależności od progu bólu pacjenta, czasami podaje się znieczulenie miejscowe, aby zminimalizować dyskomfort. Ilość wymaganych zabiegów zależy od rodzaju mezoterapii i stanu skóry. Cykl leczenia może wymagać od pięciu do dziesięciu sesji, z których każda trwa około dwudziestu minut. Sporadycznie pacjenci mogą wymagać sesji podtrzymujących.

Wypadanie włosów

Osocze bogatopłytkowe to ekscytująca nowa metoda leczenia w regeneracyjnej chirurgii plastycznej, która może zapewnić pacjentom skuteczną terapię wspomagającą wypadanie włosów. Podobnie jak PRP, PRFM polega na koncentracji aktywowanych płytek krwi w matrycy fibrynowej. Cząsteczki te pobudzają proliferację i stymulują regenerację tkanek, prowadząc do wyraźnej poprawy przerzedzonych włosów. Oba rodzaje osocza bogatopłytkowego są skuteczne w osiąganiu widocznego odrostu włosów.

Podobne tematy