Mezoterapia kolagenowa – czy jest zalecana?

Mezoterapia kolagenowa - czy jest zalecana?

Czy zastrzyki kolagenowe są zalecane jako zabieg przeciwstarzeniowy? Jeśli tak, to na ile są one skuteczne? W tym artykule omówimy jak wybrać odpowiedni zabieg, czego należy się spodziewać po zabiegu i czy należy poddać się Mezoterapii, aby osiągnąć pożądane rezultaty. Zabieg ten może między innymi zredukować drobne zmarszczki, poprawić teksturę skóry i zmniejszyć blizny. Dowiesz się również, jak ten zabieg działa w leczeniu cellulitu.

Mezoterapia jest zabiegiem przeciwstarzeniowym

Podczas gdy mezoterapia jest świetnym sposobem na przywrócenie młodości skórze, warto wiedzieć, że zabieg ten nie powinien być wykonywany przez pracownika służby zdrowia bez odpowiedniego przeszkolenia. Podczas gdy asystenci, ratownicy medyczni i pielęgniarki mogą wykonywać tę procedurę, lekarz jest zawsze najlepszym wyborem. Zanim zdecydujesz się na mezoterapię kolagenową, skonsultuj się z innymi, którzy mieli ten zabieg. Doświadczony lekarz ma niski wskaźnik krytyki i mniej powikłań powierzchownych.

Poprawia zmarszczki

Ten nowy zabieg na zmarszczki mimiczne zawiera nową formułę, która zawiera aminokwasy, kwas hialuronowy i witaminy. Nowa formuła zawiera również antyoksydanty i koenzymy. Składniki te działają razem, aby poprawić jędrność skóry i przywrócić jej macierz. Ma wiele korzyści w porównaniu z innymi zabiegami na zmarszczki mimiczne. Poniżej wymieniono kilka z tych korzyści – informacja ta pochodzi bezpośrednio od autora portalu medimax.org.pl. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o mezoterapii kolagenowej i jak może pomóc Ci poprawić zmarszczki i napięcie skóry.

Zmniejsza blizny

Niezależnie od tego, czy rozważasz poddanie się mezoterapii kolagenowej w celu zmniejszenia widoczności blizn, czy też szukasz nieinwazyjnej procedury poprawiającej teksturę skóry, zabieg ten ma wiele korzyści. Oprócz redukcji blizn, mezoterapia kolagenowa jest również bardzo bezpieczna, a czas przestoju po zabiegu jest minimalny. Zazwyczaj można wrócić do pracy tego samego dnia. Koszty będą się różnić, w zależności od rodzaju zabiegu, który otrzymujesz i pożądanych rezultatów. Podczas bezpłatnej konsultacji możesz zadawać pytania i poznać różne rodzaje dostępnych zabiegów mezoterapii oraz ich koszty.

Leczy cellulit

Mezoterapia, czyli wstrzykiwanie kolagenu, wykorzystuje mikroskopijne ilości leków do zmniejszenia wyglądu cellulitu. W przeciwieństwie do podawania doustnego lub dożylnego, zabiegi mezoterapii mogą być ukierunkowane na konkretne obszary ciała, zmniejszając cellulit, a jednocześnie promując utratę wagi. Zastrzyki tych leków zawierają substancje aktywne, które stymulują reakcje komórkowe w celu zmniejszenia wyglądu cellulitu. Zabieg ten może przynieść zauważalne rezultaty w stosunkowo krótkim czasie.

Promuje produkcję kolagenu

Możesz być zaskoczony, że mięso jest świetnym źródłem białka kolagenowego. Ale czy wiesz, że kolagen znajduje się również w wielu pokarmach pochodzenia roślinnego? Spożywanie diety bogatej w witaminę C i kwasy tłuszczowe może również pomóc Twojemu organizmowi w produkcji większej ilości kolagenu. Niektóre z tych pokarmów to pomarańcze, pomidory, brokuły, papryka i guawa. Aminokwasy potrzebne do syntezy kolagenu można również znaleźć w zieleninie, roślinach strączkowych i fasoli.

Podobne tematy