Efekty mezoterapii bezigłowej – jak długo po zabiegu?

Efekty mezoterapii bezigłowej - jak długo po zabiegu?

Przez 48 godzin po mezoterapii bezigłowej nie należy podejmować forsownych aktywności. Kilka razy dziennie stosować worek z ciepłą wodą. W razie potrzeby zastosuj miejscowo maść Polysporin (w przeciwieństwie do Neosporin). W przypadku pojawienia się guzków, ustąpią one w ciągu 30 dni. Należy pić dużo płynów, zwiększyć spożycie błonnika i stosować dietę o wysokiej zawartości białka i niskiej zawartości węglowodanów.

Unikanie ekspozycji na słońce

Istotne jest, aby unikać ekspozycji na słońce po mezoterapii bezigłowej, ponieważ może ona spowodować podrażnienie i wrażliwość skóry. Skóra jest wrażliwa po zabiegach takich jak depilacja laserowa czy peelingi chemiczne. Unikanie ekspozycji na słońce po tych zabiegach jest kluczowe dla zminimalizowania ryzyka, takiego jak pęcherze, oparzenia i zaczerwienienia. Ekspozycja na słońce może również spowodować hiperpigmentację, w której leczony obszar staje się ciemniejszy w wyniku reakcji na zabieg.

Oprócz pigmentacji, mezoterapia jest również idealna do usuwania cellulitu i innych oznak starzenia się. Seria mikroiniekcji do skóry może zwiększyć produkcję kolagenu i wygładzić nierówną strukturę skóry. Do skóry wprowadzane są leki i witaminy zatwierdzone przez FDA. Zabieg mezoterapii może poprawić wygląd Twojej skóry bez operacji i czasu rekonwalescencji. Chociaż mezoterapia bezigłowa jest zabiegiem mało inwazyjnym, należy unikać nadmiernej ekspozycji na słońce do tygodnia po zabiegu.

Przed wizytą upewnij się, że nie jesteś w ciąży ani nie karmisz piersią. Przed zaplanowaniem sesji mezoterapii bezigłowej skonsultuj się z lekarzem w sprawie tych środków ostrożności. Przez 24 godziny po zabiegu nie należy spożywać żadnych środków pobudzających ani ćwiczyć. Ponadto, należy unikać ekspozycji na słońce przez dzień lub dwa po zabiegu. Należy również unikać kosmetyków i sportów kontaktowych przez co najmniej dwa tygodnie. Należy również unikać bezpośredniego światła słonecznego po mezoterapii bezigłowej.

Unikanie łóżek opalających

Bezpośrednio po mezoterapii bezigłowej dobrze jest unikać korzystania z łóżek opalających. Wynika to z ryzyka wystąpienia reakcji alergicznych i obniżonej odporności na promienie słoneczne. Nie należy również przyjmować dostępnych bez recepty leków przeciwbólowych i przeciwzapalnych. Ponadto, łóżka opalające emitują promieniowanie UVA, a jasna skóra spali się szybciej niż ciemna.

Unikanie sauny

Należy unikać sauny i pływania przez co najmniej 48 godzin po sesji mezoterapii. Na dzień przed zabiegiem możesz zażyć dostępne bez recepty środki przeciwbólowe, takie jak aspiryna, ale unikaj ich na dwa dni przed zabiegiem. Unikaj również wszelkiego rodzaju masaży i ćwiczeń, które mogłyby pogorszyć stan Twojej skóry. Jeśli to możliwe, postaraj się dobrze wypocząć. Ciepły prysznic lub kąpiel są pomocne po zabiegu. Spacer lub jakieś ćwiczenia pomogą Twojemu organizmowi szybciej się zregenerować i zwiększą skuteczność zabiegu.

Zanim wybierzesz się na mezoterapię, upewnij się, że masz zdrowy stan skóry. Jeśli podczas zabiegu wystąpią niekorzystne skutki uboczne lub komplikacje, unikaj chodzenia do sauny przez co najmniej tydzień. Zabieg mezoterapii wymaga użycia drobnych igieł, więc jeśli masz dolegliwości zdrowotne, powinieneś unikać sauny. Sauna może powodować dalsze skutki uboczne, w tym wrażliwość skóry.

Ekspozycja na słońce może powodować różne problemy związane ze starzeniem się skóry, w tym pigmentację i trądzik różowaty. Może również powodować suchą i tłustą skórę. Może powodować blizny, zwiotczałą skórę, skazy i matowość. Wskazane jest unikanie sauny i solarium przez 24 godziny po mezoterapii bezigłowej. W tym czasie należy również stosować filtry przeciwsłoneczne o wysokim UVA.

Unikanie ekstremalnego ciepła

Po zabiegu mezoterapii bezigłowej przez kilka dni może wystąpić miejscowy ból i zasinienie. Jednak ból ten ustąpi z czasem. Niektóre osoby odczuwają również swędzenie i bolesność skóry. Technologia bezigłowa stosowana w tej terapii zminimalizowała lub wyeliminowała większość tych efektów ubocznych. Ważne jest, aby pamiętać, że zabieg mezoterapii bezigłowej może nie być dla Ciebie odpowiedni, jeśli jesteś uczulony na tę procedurę.

W ciągu 48 godzin po mezoterapii należy unikać forsownej aktywności, sauny i jacuzzi. W celu złagodzenia dyskomfortu możesz kilka razy dziennie stosować worek z gorącą wodą. Należy również stosować maść o nazwie Polysporin, która różni się od Neosporinu. Możesz zauważyć guzki w obszarze leczenia. Są one tymczasowe i ustąpią w ciągu 30 dni. Po zabiegu mezoterapii bezigłowej należy pić dużo płynów i stosować dietę wysokobiałkową, nisko węglowodanową.

Należy również nie przebywać na słońcu po poddaniu się zabiegowi mezoterapii bezigłowej. Choć zabiegi z użyciem igieł są nadal skuteczne, mogą powodować pewne skutki uboczne. Dla niektórych osób igły są dużym kłopotem. Dlatego tak popularna jest bezigłowa wersja tego zabiegu. Mezoterapia jest bezpieczną, nieinwazyjną metodą leczenia problemów skórnych. Jest to bezpieczny, skuteczny sposób na odmłodzenie skóry. Między sesjami można zaplanować także inne zabiegi, takie jak peelingi chemiczne, wypełniacze czy neurotoksyny.

Mechanizmy działania

Głównym pytaniem dotyczącym stosowania mezoterapii bezigłowej jest sposób działania tego procesu. Jego popularność wynika z faktu, że jest to całkowicie niechirurgiczny zabieg polegający na wstrzyknięciu w skórę niewielkiej ilości płynnej substancji. W przypadku mezoterapii płynna substancja składa się z mieszaniny kilku leków. Połączenie tych leków znane jest jako „preparat do mezoterapii” i nie jest uważane za zastosowanie pozarejestracyjne.

Mechanizm działania mezoterapii bezigłowej opiera się na ogólnej zasadzie zabiegu. Uważa się, że działa ona poprzez korygowanie zmian w funkcjonowaniu skóry. Poszczególne leki wykorzystują specyficzny mechanizm działania w odniesieniu do konkretnych wskazań do mezoterapii. Uważa się, że ogólny sposób działania opiera się na miejscu o wspólnym mianowniku, czyli skórze właściwej.

Igły w mezoterapii bezigłowej nie są tak szkodliwe jak te stosowane w mezoterapii iniekcyjnej. Zamiast tego mezoterapia bezigłowa działa poprzez wprowadzenie składników aktywnych za pomocą prądu elektrycznego, który pozwala im przeniknąć przez barierę skóry. Elektroporacja powoduje, że substancje odżywcze przesiąkają do głębszych warstw skóry. W efekcie substancja jest w stanie znacznie skuteczniej wniknąć w skórę.

Pierwsza technika mezoterapii została opracowana przez dr Michela Pistora we Francji. Technika ta jest stosowana w leczeniu różnych schorzeń medycznych i weterynaryjnych. Po jego odkryciu stała się ona szeroko rozpowszechniona w Europie, Azji i Ameryce Południowej. W roku 2003 dr Pistor został odznaczony Legią Honorową, najwyższym odznaczeniem przyznawanym bohaterom narodowym. Pomimo kontrowersji, mezoterapia okazała się być realną opcją w leczeniu wielu schorzeń.

Czas trwania zabiegu

Czas trwania zabiegu mezoterapii bezigłowej różni się w zależności od wskazań. Z reguły wystarczy jeden zabieg, aby uzyskać tymczasowy efekt. Jeśli jednak zależy Państwu na uzyskaniu długotrwałych rezultatów, zalecana jest seria sesji. Czas trwania różni się w zależności od wskazania, ale średnio wynosi około trzech do czterech sesji. W niektórych przypadkach mezoterapia bezigłowa może być połączona z innymi zabiegami, aby zapewnić bardziej dramatyczne rezultaty.

Mezoterapia bezigłowa rozpoczyna się od dokładnego oczyszczenia skóry w celu usunięcia makijażu i innych zanieczyszczeń. Oczyszczona skóra jest optymalna, aby składniki aktywne mogły wniknąć głębiej w skórę. Podczas zabiegu nacisk na komórki wyrównuje się i normalizuje. W efekcie zabieg będzie bardziej skuteczny. Średni czas trwania zabiegu mezoterapii bezigłowej wynosi od dwudziestu do trzydziestu minut.

Czas trwania zabiegu mezoterapii bezigłowej różni się w zależności od wskazania i liczby sesji. Zabieg jest bezpieczny dla wszystkich części ciała. W zależności od leczonego schorzenia, stosowana substancja będzie się różnić. Niektóre substancje stosowane w mezoterapii bezigłowej to miejscowe znieczulenie, enzymy, witaminy, minerały, ekstrakty roślinne, czynniki wzrostu, hormony i ekstrakty roślinne. Lekarz dostarcza wiele mikroiniekcji do pożądanego celu. W porównaniu do mezoterapii manualnej, mezoterapia bezigłowa może szybciej dostarczyć określoną dawkę.

Mezoterapia bezigłowa to nowoczesna, nieinwazyjna metoda odmładzania skóry. Wykorzystuje ultradźwięki o niskiej częstotliwości do wprowadzania substancji biologicznie aktywnych w głąb tkanek podskórnych skóry. Substancje te wzmagają metabolizm komórek skóry i zwiększają cyrkulację krwi. Dzięki temu składniki aktywne łatwiej docierają do skóry. Ponadto mezoterapia bezigłowa leczy również takie schorzenia skóry jak suchość i trądzik.

Podobne tematy